Brazylia - Senegal: wynik meczu. Setny mecz w reprezentacji Neymara

10/10/2019, 17:35 GMT+2

Nie tak wyobrażał sobie Neymar swój setny występ w reprezentacji. Brazylijski gwiazdor nie strzelił gola Senegalowi, a sparing rozgrywany na stadionie narodowym w Singapurze zakończył się remisem 1:1.

Neymar planował, żeby jego jubileusz odbył się podczas rozgrywanego w jego ojczyźnie Copa America. Piłkarz PSG doznał jednak kontuzji przed turniejem. Bez niego ekipa Canarinhos i tak okazała się najlepsza na kontynencie.

Gwiazdy w składzie

Czwartkowy mecz w Singapurze nie zachwycił. Brazylia, choć wystąpiła w mocnym składzie z Neymarem, Dani Alvesem, Coutinho i Gabrielem Jesusem, grała bez polotu.

Pierwsza połowa była wyrównana, Firmino zdobył bramkę po dokładnym podaniu Jesusa. Senegal wyrównał po rzucie karnym Famary Diedhiou z angielskiego drugoligowca Bristol City. Po przerwie, mimo kilku sytuacji podbramkowych, wynik się nie zmienił.

Neymar został siódmym zawodnikiem w historii reprezentacji Brazylii, który ma na koncie 100 meczów. Do tej pory wbił 61 goli.

Rekordzistą jest Cafu, który zanotował 142 spotkania (1990-2006). Jeśli zatem Neymara nie będą prześladowały urazy lub nie zrezygnuje z kadry, ma duże szanse, by wyprzedzić legendarnego obrońcę.
Brazylia - Senegal 1:1 (1:1)
Bramki: dla Brazylii - Roberto Firmino (9), dla Senegalu - Famara Diedhiou (45-karny).
Autor: kz / Źródło: eurosport.pl, PAP