Brazylia - Korea Południowa: wynik i relacja - mecz towarzyski

19/11/2019, 16:14 GMT+1

Piłkarze Brazylii zrehabilitowali się za porażkę w towarzyskim meczu z Argentyną. We wtorek Canarinhos w niezłym stylu ograli w Abu Zabi Koreę Południową 3:0.

Jesienne mecze najlepszej drużyny Ameryki Południowej miały na celu dalszą selekcję przed eliminacjami mistrzostw świata, które Canarinhos rozpoczną w marcu 2020 roku.
W piątek piłkarze trenera Tite nie dali rady w Rijadzie Argentyńczykom, przegrywając 0:1 po golu Leo Messiego. Kilka dni później przenieśli się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie pokazali dobry futbol w starciu z Azjatami.

Trafiali koledzy Piątka, "Lewego" i Szczęsnego

Już do przerwy prowadzili 2:0. W 9. minucie ładną akcję wykończył Lucas Paqueta. Kolega Krzysztofa Piątka z Milanu wykorzystał podanie obrońcy Atletico Madryt Renana Lodiego i popisał się "szczupakiem".
W 36. minucie jeszcze ładniejszego gola strzelił Phillipe Coutinho. Klubowy kolega Roberta Lewandowskiego z Bayernu trafił z rzutu wolnego w samo okienko. Co ciekawe, był to pierwszy brazylijski gol zdobyty z tego stałego fragmentu gry od 2014 roku. Wówczas w podobny sposób trafił przeciwko Kolumbijczykom obecnie kontuzjowany Neymar.
Wynik na 3:0 ustalił po godzinie gry Danilo. Obrońca Juventusu, w którym występuje Wojciech Szczęsny, popisał się mocnym strzałem sprzed pola karnego. Piłka przełamała po drodze ręce bramkarza Hyeona-Woo Jo. Warto zaznaczyć, że drugą asystę w tym spotkaniu zaliczył Lodi.

Przełamali się

To pierwsza wygrana Canarinhos po pięciu spotkaniach bez zwycięstwa (dwie porażki i trzy remisy). Jednocześnie był to też ostatni mecz towarzyski Brazylijczyków przed rozpoczęciem eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw świata.

Brazylia - Korea Płd. 3:0 (2:0)
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl