Bośnia i Hercegowina - Polska: wynik na żywo i relacja live - Liga Narodów 2020/21

07/09/2020, 20:38 GMT+2

Drugi mecz i pierwsze punkty Biało-Czerwonych w tegorocznej edycji Ligi Narodów. W 2. kolejce Polska pokonała na wyjeździe Bośnię i Hercegowinę 2:1. Tak w Eurosport.pl relacjonowaliśmy wydarzenia ze stadionu w Zenicy.

Po dwóch kolejkach kolejność jest następująca: 1. Włochy 4 pkt, 2. Holandia 3 pkt, 3. Polska 3 pkt, 4. Bośnia 1 pkt
W równolegle rozgrywanym meczu polskiej grupy Włosi pokonali na wyjeździe Holandię 1:0. Oznacza to, że sytuacja w tabeli robi się coraz ciekawsza
KONIEC! KONIEC! KONIEC! W 2. KOLEJCE LIGI NARODÓW POLACY POKONUJĄ NA WYJEŹDZIE BOŚNIĘ 2:1!
Ładny strzał Milika z dalszej odległości, ale obok bramki
Jeszcze będzie okazja dla Polaków z rzutu wolnego. Teraz można postawić kropkę nad i. Przy piłce Arkadiusz Milik
Trzy minuty doliczone. Zwycięstwo jest już na wyciągnięcie ręki!
Ale kotłuje się na boisku w Zenicy! Gorąco jest raz pod jedną, raz pod drugą bramką. Gola szukał teraz Mateusz Klich, który chciał być trzecim polskim piłkarzem, który trafił dziś do siatki głową
Zaczęło się ostatnie 10 minut na stadionie w Zenicy. Utrzymać, utrzymać to prowadzenie!
Druga zmiana w reprezentacji Polski: Sebastian Szymański za Kamila Grosickiego
Polacy muszą się mieć na baczności, bo Bośniacy ani myślą rezygnować z walki przynajmniej o punkt
EDIN DŻEKO! ZNÓW ZAPACHNIAŁO BRAMKĄ NA 2:2!
PIEKIELNIE GROŹNIE POD POLSKĄ BRAMKĄ! KOLJIĆ MÓGŁ STRZELIĆ GOLA NA 2:2, ALE JEGO WOLEJ TUŻ NAD BRAMKĄ! ODETCHNĄŁ GŁĘBOKO ŁUKASZA FABIAŃSKI, BYŁO BARDZO GROŹNIE
W międzyczasie zaskakująca zmiana w polskiej ekipie: schodzi Grzegorz Krychowiak, w jego miejsce Mateusz Klich
Z lewej strony znakomitym podaniem popisał się Maciej Rybus, a nabiegający Grosik nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Zasłużone prowadzenie Polaków. Ta bramka wisiała w powietrzu od początku drugiej połowy!
GOOOL! GOOOL! GOOOL! KAMIL GROSICKI! BOŚNIA - POLSKA 1:2!
Kolejna zmiana w drużynie gospodarzy. Edin Dżeka za Muhameda Besicia
Podkręcili tempo jedni i drudzy! Na razie akcje rozbijają się o bloki obronne, ale jak tak dalej pójdzie, niedługo będziemy świadkami kolejnej bramki
Nie wiemy, ile żyć ma Jacek Góralski, ale właśnie wykorzystał już drugie w tym meczu - sędzia po raz kolejny go oszczędził, choć śmiało mógł pokazać mu żółtą kartkę
Fajnie z lewej strony pokazał się Kamil Grosicki, ale zabrakło ostatniego podania. Dla odmiany piłka w rękach bramkarza Bośni
Bośniacy grają coraz wyższym pressingiem, ale na razie bez konsekwencji dla Polaków. Fabiańskiemu udało się wyjść z opresji
U Bośniaków jedna zmiana: Edin Visca za Amera Gojaka
PIERWSZY GWIZDEK PO PRZERWIE. Zaczynamy drugą połowę meczu, licząc na to, że Polacy pójdą za ciosem
Piłkarze wracają na boisko, wracamy i my. Czekamy na rozpoczęcie drugiej połowy w Zenicy
Chwila oddechu i za kwadrans wracamy na drugą połowę. Z dużymi nadziejami, choć początek meczu nie napawał optymizmem
Jedna minuta doliczona
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY W ZENICY. WYNIK SPRAWIEDLIWY
Nie udało się za pierwszym razem, to udało się za drugim. Kamil Glik najwyżej wyskoczył do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego i daje Polakom wyrównanie! Zasłużony gol Polaków, zasłużony gol Glika
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! KAMIL GLIK!!! BOŚNIA I HERCEGOWINA - POLSKA 1:1!
PIORUNUJĄCA KOŃCÓWKA PIERWSZEJ POŁOWY W WYKONANIU POLAKÓW. GOL WISI W POWIETRZU!
GROSICKI! CO ON TERAZ ZROBIŁ?! MIAŁ PIŁKĘ NA GŁOWIE NA PIĄTYM METRZE, MÓGŁ ZAPYTAĆ BRAMKARZA, W KTÓRY MA STRZELIĆ RÓG, ALE W ZASADZIE PODAŁ MU PIŁKĘ... NAJLEPSZA SZANSA POLAKÓW W TYM MECZU
Obudziliśmy się w ofensywie, to teraz błysnęliśmy w defensywie. A konkretnie Łukasz Fabiański, który świetnie interweniował już poza polem karnym
KAMIL GLIK! Niewiele brakowało, by strzałem głową doprowadził do wyrównania! Więcej takich akcji!
WRESZCIE AKCJA, KTÓRA MOGŁA SIĘ PODOBAĆ! Grosicki wbiegł w pole karne i próbował wystawić piłkę Arkadiuszowi Milikowi, ale we wszystko wmieszała się defensywa Bośniaków. Będzie jeszcze róg
Nie mają pomysłu na to spotkanie Polacy. Próbują raz jedną, raz drugą stroną, jednak cały czas brakuje ostatniego podania. Jak w przypadku Kamila Jóźwiaka, który ładnie wszedł w pole karne, ale kopnął prosto w obrońcę
Mieli teraz szansę Polacy na to, by odpowiedzieć, ale pogubili się w polu karnym gospodarzy. Nie napawa to wszystko optymizmem
Trochę jakby puszczały nerwy Polakom. Interwencja frustracji w wykonaniu Góralskiego. Pachniało tu żółtą kartką
Jeszcze jedna zła wiadomość dla polskiego zespołu jest taka, że ukarany żółtą kartką Bednarek będzie musiał pauzować w kolejnym meczu
Tak naprawdę gol z niczego. Haris Hajradinović otwiera wynik spotkania. Łukasz Fabiański wyczuł intencje strzelca, ale uderzenie było bardzo precyzyjne. Piłka wpadła tuż przy słupku i Bośniacy na prowadzeniu!
GOL DLA BOŚNI
Wsparł się Bednarek na barku Elvira Koljicia. Mógł to gwizdnąć sędzia
Dodatkowo żółta kartka dla Jana Bednarka. Łapie się obrońca reprezentacji Polski za głowę
RZUT KARNY DLA BOŚNI!
Leży w polu karnym gości Piotr Zieliński. Niebezpiecznie wygiął nogę. Trzeba trzymać kciuki, żeby nie było to nic poważnego! Na szczęście "Zielu" szybko się podnosi. Może da się to rozbiegać
Na stadionie rozległ się huk, jakby w pobliżu ktoś odpalił fajerwerki
OGROMNY CHAOS POD POLSKĄ BRAMKĄ. Niewiele brakowało, by któryś z Bośniaków sprawdził umiejętności Łukasza Fabiańskiego. Na szczęście to wszystko zdecydowanym wybiciem zakończył Maciej Rybus. Tak czy inaczej ostrzeżenie dla Biało-Czerwonych
Nie połapali się teraz koledzy w zamiarach Zielińskiego. Krychowiak nie dobiegł, piłka leniwie opuściła boisko
Ostro potraktowany teraz Kamil Jóźwiak. Nie ma kartki, ale jest rzut wolny dla Polaków. Przy piłce już Zieliński
Rozkręcili się Polacy! Nieźle zapowiadała się ta akcja, Krychowiak ładnie rozciągnął na lewą stronę do Rybusa, ale ten fatalnie dośrodkował i szansa przeszła nam koło nosa
Wreszcie jakaś składna akcja Polaków. Wszystko urywa się na Jóźwiaku, który zdecydował się na zagranie piętą
Fatalnie w pierwszych minutach prezentują się Polacy. Na razie Biało-Czerwoni mają problemy z wymianą kilku podań
Pierwszy mecz Polaków z Bośniakami w historii o stawkę, a zarazem pierwszy za zamkniętymi drzwiami. Przygnębiająca atmosfera, ale Liga Narodów na razie gra bez publiczności
Góralski na róg, będzie kolejny stały fragment dla Bośniaków
Bodaj pierwszy faul w tym spotkaniu. Przepisy przekroczył kapitan reprezentacji Polski Kamil Glik. Będzie szansa na groźne dośrodkowanie w polskie pole karne
Polacy w jednolitych białych, natomiast Bośniacy w jednolicie niebieskich kompletach
20:45. ZACZYNAMY! BOŚNIA I HERCEGOWINA - POLSKA. CZWARTE SPOTKANIE W HISTORII MIĘDZY TYMI DRUŻYNAMI, ALE PIERWSZE O STAWKĘ
Piłkarze już na murawie, za chwilę zaczynamy!
Kanał Łączy Nas Piłka przypomniał ostatniego gola Biało-Czerwonych przeciwko Bośniakom. Jego autorem, w 2011 roku, był Waldemar Sobota

Bilans Polaków z Bośniakami jest optymistyczny: 3 mecze, 2 zwycięstwa, 1 remis
Rzut oka na składy obu reprezentacji:

I jeszcze rezerwa: 1. Szczęsny, 12. Skorupski, 18. Bereszyński, 2. Bochniewicz, 3. Jędrzejczyk, 17. Karbownik, 14. Klich, 8. Linetty, 9. Moder, 23. Piątek, 19. Szymański, 16. Walukiewicz
Skład Polaków z numerami na koszulkach: 22. Fabiański - 4. Kędziora, 5. Bednarek, 15. Glik, 13. Rybus - 11. Grosicki, 10. Krychowiak, 6. Góralski, 20. Zieliński, 21. Jóźwiak - 7. Milik
Zgodnie z zapowiedziami Brzęczek dokonał kilku zmian w wyjściowej jedenastce. Przede wszystkim w ataku od pierwszej minuty zagra Arkadiusz Milik, który z Holendrami dostał pół godziny
ZNAMY SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI!

Czekamy jeszcze na składy, tymczasem West Bromwich Albion trzyma kciuki za Grosika:

W redakcji Eurosport.pl przewidujemy następujące zestawienie: Łukasz Fabiański - Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Sebastian Walukiewicz, Maciej Rybus - Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty - Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki - Arkadiusz Milik
A jakiego zestawienia możemy się spodziewać w meczu z Bośniakami?
Z Holendrami Polacy zagrali w następującym zestawieniu: Wojciech Szczęsny - Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński - Sebastian Szymański, Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak - Krzysztof Piątek
Do jakich zmian dojdzie w składzie reprezentacji Polski? - W każdej formacji - zapowiada Jerzy Brzęczek
Po przegranym meczu z Holandią selekcjoner Orłów był zadowolony, co jednak nie odwiodło go od wprowadzenia zmian w składzie na Bośniaków
Polska, Bośnia i Hercegowina razem z Holandią i Włochami tworzą grupę 1. Po pierwszej kolejce na prowadzeniu Oranje, którzy w piątek ograli Polaków 1:0. Nieco lepiej poszło Bośniakom, którzy zremisowali na wyjeździe z Włochami 1:1
W drugim meczu w Lidze Narodów reprezentacji Polski zagra na wyjeździe z Bośnią i Hercegowiną. Pierwszy gwizdek na stadionie w Zenicy o godzinie 20:45. Relacja na żywo w Eurosport.pl już trwa!
Rozgrywki Ligi Narodów nabierają tempa. Przed nami 2. kolejka zmagań w rozgrywkach UEFA z reprezentacją Polski w roli głównej. Zapraszamy na relację na żywo w Eurosport.pl!