Borussia Moenchengladbach - Real Madryt: wynik i relacja - Liga Mistrzów

27/10/2020, 22:05 GMT+1

Real Madryt nie skorzystał z prezentu, jaki w Doniecku sprawiły mu bezbramkowym remisem Szachtar i Inter Mediolan. Królewscy mieli uciec z ostatniego miejsca w tabeli, a tymczasem zremisowali, i to cudem, z Borussią Moenchengladbach 2:2. Po drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów wciąż zamykają tabelę grupy B.

Po porażce na własnym boisku 2:3 z Szachtarem Real zdawał się być zdeterminowany do wywiezienia z Moenchengladbach kompletu punktów. Królewscy nie przywykli do okupowania ostatniego miejsca w tabeli Ligi Mistrzów. Tymczasem, mimo teoretycznie większej motywacji, nie potrafili przez dużą część meczu z Borussią znaleźć skutecznego sposobu na poprawienie swojego bilansu w rozgrywkach.

Real w tarapatach

W 33. minucie kryzys Realu dodatkowo się pogłębił. Alassane Plea pięknym podaniem przerzucił piłkę do wbiegającego w pole karne Marcusa Thurama, a ten wykończył akcję Borussii zdobyciem gola na 1:0.
Z początkiem drugiej połowy zespół z Madrytu zabrał się za odrabianie strat, ale kanonada na bramkę Yanna Sommera kończyła się albo trafieniem w słupek, albo strzałami obok siatki. Piłkarze Borussii też nie zadowalali się jednobramkowym prowadzeniem i raz za razem groźnie kontratakowali.
W 58. minucie jedna z ich akcji zakończyła się drugim golem, a na listę strzelców po raz kolejny wpisał się Thuram. Wcześniej jego koledzy rozegrali fantastyczną akcję, zakończoną potężnym strzałem Plei. To po jego uderzeniu Thibaut Courtois sparował piłkę wprost pod nogi Thurama. Real znalazł się w poważnych tarapatach.

Odrodzenie w pięć minut

Mimo to drużyna Zinedine'a Zidane'a nadal raziła nieskutecznością i obijała boczne siatki bramki Sommera. Do 87. minuty. Wtedy Karim Benzema zdobył kontaktową bramkę dla Realu, wbijając do siatki piłkę zgraną głową przez Casemiro.
Pięć minut później ten sam Casemiro znalazł się we właściwym miejscu i skutecznie przyłożył nogę do piłki zagranej przez Sergio Ramosa. W ostatnich sekundach wyjazdowego meczu Real uratował remis 2:2 i zdobył pierwszy punkt w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Nadal jednak zamyka tabelę grupy B.

Borussia Moenchengladbach - Real Madryt 2:2
Bramki: Thuram (33', 58'), Benzema (87'), Casemiro (90+2')