Borussia Moenchengladbach - Bayern Monachium: wynik meczu i relacja na żywo - Puchar Niemiec

27/10/2021, 17:57 GMT+2

Borussia Moenchengladbach - Bayern Monachium to spotkanie, które dostarczyło wielkiej sensacji w drugiej rundzie Pucharu Niemiec 2021/2022. Gospodarze rozbili mistrzów Niemiec na własnym terenie aż 5:0, eliminując ich z rozgrywek w niesamowitym stylu.

Dziś dziękujemy już za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejne. Rozgrywki Pucharu Niemiec dopiero się rozkręcają. Zapraszamy do śledzenia ich w Eurosporcie i w Player.pl.
Jego przygoda w Pucharze Niemiec zakończyła się jednak już na 2. rundzie. Marzenia o potrójnej koronie trzeba odłożyć przynajmniej na kolejny rok.
Już w najbliższą sobotę Bayern spróbuje zrehabilitować się za ten rezultat w konfrontacji z Unionem Berlin w Bundeslidze.
Po zwycięstwie 12:0 z Bremer SV, Bayern tym razem poczuł, jak to jest być z tej drugiej strony. 0:5 to najwyższa porażka monachijczyków za kadencji Juliana Nagelsmanna.
Koniec! Sędzia nie doliczył nawet sekundy do drugiej połowy. To najlepsza informacja dla Bayernu tego wieczoru.
Trudno uwierzyć? O tym spotkaniu z pewnością jeszcze długo będzie się mówić.

Szybszy kontratak w wykonaniu Bayernu, ale Lewandowski nie doczekał się piłki. Trafiła do Pavarda, który strzela lekko w stronę bramkarza.
Krótkie spięcie na boisku. Przypomnijmy sobie w tym czasie trafienie na 5:0.
Kolejna próba Muellera z bliskiej odległości obroniona przez bramkarza Borussii.
Tolisso obił poprzeczkę po interwencji Sommera. Jak nie idzie, to nie idzie.
Mueller marnuje idealną okazję na honorowe trafienie po podaniu od Lewandowskiego. Uderzenie prosto w bramkarza.
Więcej bramek już dziś nie zdobędzie. Za świetnie dysponowanego Embolo wchodzi Marcus Thuram.
Embolo z szansą na hat-tricka. W ostatniej chwili zablokował go Stanisic, ratując zespół przed kolejnym golem.
Josip Stanisic zmienił na murawie Gnabry’ego i już po chwili doczekał się szansy na zdobycie bramki. Piłka po jego strzale poleciała jednak wysoko nad poprzeczką.
A tak gospodarze weszli w drugą połowę.
Jakby goście mieli mało zmartwień w tym meczu, z urazem boisko opuścił Goretzka. W jego miejsce wszedł Corentin Tolisso.
Nic nie udaje się Bayernowi w tym meczu. Kolejne dośrodkowanie w stronę Lewandowskiego, ale Polak zderzył się z jednym z kolegów.

Doszedł do strzału Robert Lewandowski. Uderzenie głową polskiego napastnika nie sprawiło jednak kłopotów bramkarzowi gospodarzy.
5:0!!! Co tam się dzieje?! Bayern na łopatkach. Embolo uniknął spalonego i nie dał szans Neuerowi.
Z boiska schodzi też słabo grający Alphonso Davies. Zastąpił go Kingsley Coman.
Trener Bayernu ma już dość. Niklas Suele zajmuje na boisku miejsce Upamecano.
Upamecano i Hernandez zamiast oddalić niebezpieczeństwo pozwolili Embolo przejąć piłkę i podwyższyć wynik na 4:0. Katastrofalne zachowanie obrońców, szczególnie Upamecano, który zawalił już 3 gole.
GOOOOOOOL!!! 4:0! Kolejny błąd defensywy Bayernu.
Coraz aktywniejszy Bayern w ofensywie. Tym razem strzelał Gnabry, ale wysoko nad bramką.
Mocne uderzenie Goretzki sprzed szesnastki, ale Sommer oddala niebezpieczeństwo.
Borussia szybko zepchnęła gości w okolice ich pola karnego. Znajomy scenariusz.
Upamecano ukarany żółtą kartką za ostry faul na Embolo.
Rozpoczęła się 2. połowa spotkania.
Piłkarze wracają na murawę Borussia-Park. Bayernowi pozostało 45 minut na przedłużenie przygody w Pucharze Niemiec. Misja niemożliwa?
Zawsze musi być ten pierwszy raz…

Defensywa Bayernu największym rozczarowaniem po pierwszych 45 minutach, choć w ataku było niewiele lepiej. Lewandowski nie doczekał się choćby jednego dobrego podania otwierającego drogę do bramki.

Bayern kończy pierwszą połowę rzutem rożnym, po którym nie potrafił stworzyć zagrożenia. Goście schodzą na przerwę, przegrywając zasłużenie 0:3.
Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.
Dobra okazja Sane w szesnastce Borussii po prostopadłym podaniu Goretzki. Gości znów zawiodła jednak precyzja. Sane próbował odgrywać do Lewandowskiego, ale obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo.
Goretzka zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale zawiodła go precyzja. Piłka wysoko nad bramką.
Lewandowski wreszcie doczekał się piłki w ofensywie, ale sędzia szybko przerwał akcję, wskazując pozycję spaloną Polaka.
Trzeba uczciwie przyznać, że to gospodarze wyglądają dziś, jak mistrzowie Niemiec.

Doczekaliśmy się pierwszego celnego strzału Bayernu. Gnabry uderzył jednak prosto w Sommera. Lewandowski czekał na dobitkę, ale bramkarz Borussii nie dał mu szansy.
Piłkarze Borussii atakują z ogromną swobodą. Znów zadomowili się w okolicach szesnastki Bawarczyków, szukając czwartego gola.
Popatrzmy tymczasem, jak padła bramka na 2:0.
Robert Lewandowski rozkłada bezradnie ręce w polu karnym po kolejnym niecelnym dograniu jednego z kolegów.
Gospodarze w niespełna dwa kwadranse oddali już 8 strzałów (4 celne) na bramkę strzeżoną przez Neuera. Bayern miał tylko dwie niecelne próby.
Borussia mimo prowadzenia trzema golami nadal próbuje odbierać piłkę jeszcze na połowie Bayernu i świetnie sobie z tym radzi.
Upamecano uderzał na bramkę gospodarzy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale bardzo niecelnie. Bayern jak dotąd jest tylko tłem dla rywali.
GOL! 3:0 dla Borussii Moenchengladbach. Jedenastkę wykorzystał Bensebaini. Neuer nawet nie zareagował.
Embolo powalony w polu karnym przez Hernandeza
Rzut karny dla Borussii!
Tymczasem Borussia błyskawicznie ruszyła z kolejnym atakiem. Tym razem strzał Embolo niecelny.
Bliski przejęcia piłki na skraju pola karnego był Robert Lewandowski, ale rywale powtrzymali polskiego napastnika. Bayern jeszcze bez dogodnej okazji w tym meczu.
Znów pogubiła się defensywa Bayernu. Szybka wymiana piłki przez zawodników Borussii Ramy Bensebaini zamienia podanie Hofmanna na gola strzałem z pola karnego.
GOOOOOOOOOOOOOL!!! 2:0!
Tak padł pierwszy gol w tym spotkaniu.
Kolejna znakomita okazja gospodarzy. Znów pomylił się Upamecano, źle obliczając tor lotu piłki, ale Neuer ratuje Bayern instynktowną interwencją.
Powinno być już 2:0! Jonas Hofmann marnuje sytuację sam na sam z Manuelem Neuerem po fatalnym błędzie Dayota Upamecano.
Próba zagrania Alphonso Daviesa w pole karne bardzo niecelna. Piłka ląduje za końcową linią.

Gospodarze agresywnie atakują rywali z Monachium, szybko przerywając ich akcje. Nie tak wyobrażali sobie początek tego meczu piłkarze Bayernu.
Niepełna 80 sekund utrzymywał się wynik bezbramkowy. Wynik otworzył Kouadio Kone, wykorzystując nieporozumienie w defensywie mistrzów Niemiec.
GOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Borussii Moenchengladbach!
Szybki faul Thomasa Muellera na połowie Borussii.
Gramy!
Piłkarze obu zespołów wychodzą już na boisko. Za chwilę pierwszy gwizdek w Moenchengladbach.

Przebywający w domowej izolacji Nagelsmann również uważa, że zadanie jego drużyny w 2. rundzie DFB-Pokal nie mogło być trudniejsze. - Musimy zagrać na maksimum naszych możliwości - podkreślił. Wyraził jednocześnie zadowolenie z faktu, że w zespole praktycznie nie ma żadnych kontuzji. Do pełnie zdrowia powrócili pauzujący ostatnio reprezentant Kanady Alphonso Davies oraz Leon Goretzka.
Tu z kolei wyjściowe zestawienie Moenchengladbach.

Znamy już oficjalny skład Bayernu. Lewandowski zagra oczywiście od pierwszej minuty.

Dla polskiego napastnika będzie to pierwszy występ w trwającej edycji Pucharu Niemiec. Kiedy Bayern rozbijał piątoligowy Bremer SV 12:0, Lewandowski miał wolne.
Borussia Moenchengladbach to wyjątkowo niewygodny rywal dla Bawarczyków, co potwierdziło się także na inaugurację trwającego sezonu - Bayern zremisował na wyjeździe 1:1. Zresztą na stadionie tego rywala radzi sobie co najwyżej przeciętnie od początku tego stulecia - w 21 próbach odniósł tylko sześć zwycięstw. Od czasu, gdy Lewandowski dołączył do monachijczyków, tj. od sezonu 2014/15, udało się to tylko raz w 2017 i raz w 2019 roku.
Bayern czeka w Moenchengladbach trudne zadanie. Z Borussią mistrzom Niemiec nie grało się bowiem w ostatnim czasie dobrze. Do tego zabraknie chorego na COVID-19 trenera Juliana Nagelsmanna.
Borussia Moenchengladbach - Bayern Monachium 5:0
Bramki: 1:0 Kouadio Kone (2'), 2:0 Ramy Bensebaini (15'), 3:0 Ramy Bensebaini (21' - karny), 4:0 Breel Embolo (51'), 5:0 Breel Embolo (58')
Autor: red / Źródło: eurosport.pl