Borussia Dortmund - Werder Brema: wynik i relacja - Bundesliga 29. kolejka

18/04/2021, 19:14 GMT+2

Borussia Dortmund bardzo pewnie pokonała na własnym stadionie Werder Brema 4:1 w jedynym niedzielnym meczu 29. kolejki Bundesligi. Podopieczni trenera Deina Terzicia zaciekle walczą o miejsce w przyszłorocznej Lidze Mistrzów.

Mecz na Signal Iduna Park zaczął się sensacyjnie. Ustawieni bardzo głęboko goście zdołali zaskoczyć rywali już w 14. minucie, kiedy do bramki trafił Milot Rashica.
Później już jednak dominowali gospodarze. W pierwszej połowie piłkarze Borussii w ciągu dziewięciu minut strzelili trzy gole. Najpierw na listę strzelców pięknym strzałem wpisał się Giovanni Reyna.

23. raz Haalanda

Następnie rzut karny wykorzystał Erling Haaland. Młody Norweg po tym golu musiał odetchnąć z ulgą. Ostatni raz zdobył bramkę 20 marca w meczu z FC Kolen. Przede wszystkim jednak był bardzo krytykowany za swoje występy w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Manchesterem City. Jego zespół dwukrotnie przegrał 1:2 i zasłużenie odpadł z rozgrywek. Do takiego stanu rzeczy przyczynił się także bezproduktywny Haaland.
Nic dziwnego, że norweski napastnik był w niedzielę głodny kolejnych goli. I w 38. minucie trafił po raz drugi, kiedy piłka spadła pod jego nogi tuż przed bramką rywali. Mimo starań, w drugiej połowie 24-latek nie skompletował już hat tricka. Jego dorobek w Bundeslidze w tym sezonie to 23. trafienia. Wynik ustalił po strzale samobójczym piłkarz Werderu Gebre Selassie.

"Zachowujemy się głupio"

- To był dla nas dobry mecz, choć pozwoliliśmy też przeciwnikom na stworzenie zbyt wielu okazji - powiedział po spotkaniu trener Terzić w wywiadzie dla telewizji "Sky". - To mnie denerwuje. Czasami to indywidualne błędy, innymi razy zachowujemy się głupio, jako zespół. Ale dziś zasłużyliśmy na wygraną, bo dominowaliśmy przez większość meczu - podsumował szkoleniowiec BVB.
Po tej wygranej ekipa z Dortmundu wskoczyła na piąte miejsce w tabeli Bundesligi. Do czwartego miejsca gwarantującego grę w Lidze Mistrzów brakuje jej czterech punktów.
Autor: dasz/po / Źródło: eurosport.pl