Borussia Dortmund ograła Hannover 96 5:1

26/01/2019, 16:55 GMT+1

Borussia Dortmund nie zwalnia tempa. Lider Bundesligi bez większych problemów poradził sobie w sobotę z Hannoverem 96. Na Signal Iduna Park gospodarze wygrali 5:1. W zwycięskiej ekipie 71 minut rozegrał Łukasz Piszczek.

W pierwszym meczu tych drużyn w sezonie 2018/19 niespodziewanie padł bezbramkowy remis.
Borussia to przecież zespół, który w pięknym stylu zmierza po mistrzowski tytuł, natomiast ekipę z Hanoweru czekają ciężkie chwile związane z walką o utrzymanie. W starciu 19. kolejki gospodarze nie zamierzali lekceważyć rywali.

Słupek i Piszczek bez asysty

Asystę w pierwszej połowie mógł zaliczyć Łukasz Piszczek. Polski prawy obrońca popisał się ładnym, prostopadłym podaniem do Marco Reusa. Kapitanowi BVB zabrakło jednak szczęścia i trafił tylko w słupek bramki Hannoveru 96.
Chwilę później zdecydowanie lepiej przymierzył Achraf Hakimi. Rozegrał on dwójkową akcję z Raphaelem Guerreiro i otworzył wynik spotkania mocnym strzałem z okolic linii pola karnego.

Genialne siedem minut

Worek z golami rozwiązał się po przerwie. Między 60. a 67. minutą piłkarze prowadzeni przez Luciena Favre’a trzykrotnie pokonali Michaela Essera. Najpierw, po błędzie Miiko Albornoza, piłkę do Reusa zagrał Hakimi. Kapitan BVB sprytnym strzałem podwyższył na 2:0. Następnie do bramki H96 trafili Mario Goetza i Guerreiro. Sprawa trzech punktów szybko została wyjaśniona.
W końcówce spotkania goście zdołali zdobyć honorową bramkę. Romana Buerkiego pokonał Marvin Bakalorz. Był to dla niego pierwszy ligowy gol strzelony w barwach H96. Ostatnie słowo należało jednak do BVB. W 90. minucie wynik meczu na 5:1 ustalił Axel Witsel.
Piszczek został zmieniony w 71. minucie. Zastąpił go Marcel Schmelzer. Polski obrońca rozegrał dobre spotkanie, często był widoczny w akcjach ofensywnych.
Po tym zwycięstwie drużyna Favre'a ma dziewięć punktów przewagi nad Bayernem Monachium. Mistrz Niemiec swój mecz 19. kolejki rozegra w niedzielę. Bawarczycy podejmą trzeci od końca zespół Bundesligi VfB Stuttgart.