Borussia Dortmund - Ingolstadt: wynik i bramki wtorkowego meczu Puchar Niemiec

26/10/2021, 20:00 GMT+2

Wynik lepszy od gry. Borussia Dortmund nie zanotowała najlepszego występu, ale pomimo problemów zdołała pokonać FC Ingolstadt 2:0 w drugiej rundzie Pucharu Niemiec.

Trener Borussii Marco Rose postawił w pierwszym składzie na kilku piłkarzy, którzy zazwyczaj zaczynają mecze na ławce. Jednak największym nieobecnym był bez wątpienia kontuzjowany Erling Haaland. Niewykluczone, że Norweg będzie pauzował z powodu urazu biodra nawet do końca roku.
To właśnie jego brak był najbardziej widoczny we wtorkowym spotkaniu BVB z Ingolstadt.

Gdzie ta Borussia?

Borussia niesamowicie męczyła się z niżej notowanym rywalem. Brak pomysłu na rozegranie akcji był największą bolączką dortmundczyków. Tylko po indywidualnych akcjach stwarzali jakiekolwiek zagrożenie. Szczęścia próbował m.in. Jude Bellingham, ale piłka po jego uderzeniu z dystansu odbiła się od poprzeczki.
Jednak w 32. minucie wydawało się, że Borussia w końcu znalazła drogę do bramki, a konkretnie Mats Hummels. Niestety dla gospodarzy okazało się, że wcześniej faulował Emre Can.
Ingolstadt tylko przeszkadzało, ale skutecznie. Do przerwy żadna ze stron nie zdołała strzelić gola.

Zmiany pomogły

Po zmianie stron Borussia dalej w niczym nie przypominała zespołu, który zajmuje drugie miejsce w Bundeslidze. Steffen Tigges obił poprzeczkę, ale goście na więcej nie pozwolili.
Szkoleniowiec BVB w końcu zareagował i wprowadził m.in. Thorgana Hazarda i Marco Reusa. Podziałało.
W 72. minucie Julian Brandt zagrał w pole karne, a pierwszy z wymienionych nie miał problemu z trafieniem do siatki.
Niewiele później doszło do kopii wspomnianej sytuacji, a główne role ponownie odegrali ci sami aktorzy. Hazard raz jeszcze nie zmarnował okazji i było 2:0. Wówczas było już jasne, że goście nie mają co liczyć na niespodziankę.
W środę o 20:45 Borussia Moenchengladbach podejmie Bayern Monachium. Transmisja w Eurosporcie 1 i Player.pl.