Borussia Dortmund - Holstein Kiel: wynik i relacja - Puchar Niemiec

01/05/2021, 20:29 GMT+2

Borussia Dortmund z Łukaszem Piszczkiem w składzie w imponującym stylu awansowała do finału Pucharu Niemiec. Piłkarze z Zagłębia Ruhry rozbili drugoligowe Holstein Kiel 5:0. Wszystkie gole strzelili jeszcze w pierwszej połowie. O trofeum zagrają 13 maja z RB Lipsk.

Na papierze zdecydowanym faworytem była ekipa z Dortmundu, ale piłkarze z Kilonii pokazali już, że potrafią eliminować gigantów. W drugiej rundzie Pucharu Niemiec po rzutach karnych zespół z zaplecza Bundesligi pokonał Bayern Monachium.

Bezlitosna Borussia zaklepała awans

Borussia, w której składzie od pierwszych minut wybiegł znajdujący się ostatnio w dobrej formie Piszczek, nie zamierzała jednak czekać do loteryjnego konkursu. Grała bez swojego najlepszego strzelca Erling Haalanda, ale już w 16. minucie cieszyła się z prowadzenia.
Znakomity strzał oddał Giovanni Reyna i znany z występów na polskich boiskach w barwach w Wisły Płock Thomas Daehne był bez szans.
Po 25. minutach było już 2:0. Znów z gola cieszył się Reyna. Tym razem Amerykanin wpakował ją do siatki z linii bramkowej.
Na tym piłkarze Edina Terzicia jednak nie poprzestali. Emre Can miękko wrzucił piłkę do Marco Reusa, a kapitan BVB wiedział, co z nią zrobić. Najpierw przyjął, a potem kopnął w lewy dolny róg bramki.
Goście mogli szybko odpowiedzieć. Piłka po efektownym strzale Fabiana Reese wylądowała jednak na słupku.
Niewykorzystana okazja szybko się zemściła. Z błędów obrońców skorzystał Thorgan Hazard, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Daehne.
On mógł mieć już dość. Tymczasem Jude Bellingham też chciał dać coś od siebie. Uderzył sprzed pola karnego, potem był rykoszet, który kompletnie zmylił Daehne. W pierwszej połowie Niemiec aż pięciokrotnie wyciągał piłkę z siatki. Mogło się wydawać, że po zmianie stron będzie podobnie.

Koszmarna kontuzja zmiennika Piszczka

Na jego szczęście zadowoleni z wyniku gospodarze nieco spuścili z tonu. Trener Terzić postanowił dać odpocząć kilku kluczowym piłkarzom. W 62. minucie boisko opuścił Piszczek.
Jednak jego zmiennik Mateu Morey nie był w stanie dokończyć tego meczu. Bez kontaktu z rywalem fatalnie postawił prawą stopę. Skończyło się urazem kolana. Hiszpan głośno krzyczał z bólu, a jego koledzy łapali się za głowy. Boisko opuścił na noszach.
W końcówce Borussia stworzyła sobie jeszcze kilka okazji. W decydujących momentach brakowało jej jednak wykończenia. Kilkukrotnie dobrze interweniował Daehne.
Borussia zagra w wielkim finale z RB Lipsk, który po dogrywce pokonał Werder Brema 2:1. Mecz odbędzie się 13 maja na Olympiastadion w Berlinie. Transmisja w Eurosporcie oraz Eurosport Playerze.
Borussia Dortmund - Holstein Kiel 5:0 (5:0)
Bramki: Reyna (16., 23.), Reus (26.), Hazard (32.), Bellingham (42.)
Autor: Skrz / Źródło: eurosport.pl