Borussia Dortmund - Borussia Moenchengladbach: wynik i relacja - Bundesliga

19/09/2020, 18:55 GMT+2

Piłkarze Borussii Dortmund bez większych problemów pokonali u siebie Borussię Moenchengladbach 3:0 w ostatnim sobotnim spotkaniu pierwszej kolejki Bundesligi.

W kadrze BVB na sobotni mecz nie znalazł się rozgrywający swój 14. sezon w Bundeslidze Łukasz Piszczek. Polak narzekał na ból pleców i szkoleniowiec Lucien Favre dał mu odpocząć. Po zakończeniu rozgrywek "Piszczu" opuści Dortmund i skoncentruje się na pracy z młodzieżą. Wcześniej zrezygnował z funkcji wicekapitana i miejsca w radzie drużyny.

Błysk nastolatków

Spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla gospodarzy, a konkretnie dla Thorgana Hazarda, który musiał opuścić boisko już w 19. minucie. Belg prawdopodobnie doznał urazu łydki w sytuacji, gdy nie był atakowany przez żadnego z rywali. Zastąpił go Felix Passlack.
Dortmundczycy mieli przewagę, ale długo nie potrafili skruszyć defensywy gości. Brakowało im precyzji w ostatnim podaniu, a kiedy znaleźli się bliżej bramki, podejmowali złe decyzje. Słabo prezentował się zaledwie 17-letni Jude Bellingham, który błyszczał w meczu Pucharu Niemiec przeciwko Duisburgowi (5:0).
Na szczęście dla ekipy Favre'a Anglik przebudził się w najlepszym momencie. W 35. minucie dostrzegł w zamieszaniu podbramkowym swojego rówieśnika Giovanniego Reinę, a ten dopełnił formalności pewnym uderzeniem.
Więcej goli przed przerwą nie padło.

Dwa gole Haalanda

Po zmianie stron przewaga BVB była jeszcze większa. Przyjezdni praktycznie nie zagrozili bramce Romana Buerkiego. Natomiast sami stracili jeszcze dwa gole, a ich autorem był Erling Haaland. Norweski snajper najpierw pewnie wykorzystał rzut karny, a w 77. minucie strzałem w środek bramki zwieńczył błyskawicznie przeprowadzoną kontrę.
Śmiało można napisać, że 20-letni napastnik będzie największym rywalem Roberta Lewandowskiego w walce o koronę króla strzelców. W poprzednim sezonie, choć trafiał do bramki jak na zawołanie, nie był w stanie nawiązać skutecznej rywalizacji z Polakiem (do Borussii dołączył dopiero w styczniu). Teraz ma o jednego gola więcej. W piątek "Lewy" raz pokonał bramkarza Schalke, a jego Bayern zwyciężył aż 8:0.

Ostatecznie Borussia Dortmund wygrała 3:0, choć mogła wyżej. W kilku sytuacjach zabrakło jednak zimnej krwi. Jedną z nich zmarnował Passlack, który mając przed sobą pustą bramkę trafił w stojącego przy słupku obrońcę.
Wyniki 1. kolejki Bundesligi:piątekBayern Monachium - Schalke 8:0
sobotaWerder Brema - Hertha Berlin 1:4
FC Koeln - Hoffenheim 2:3
Eintracht Frankfurt - Arminia Bielefeld 1:1
VfB Stuttgart - Freiburg 2:3
Union Berlin - Augsburg 1:3
Borussia Dortmund - Moenchengladbach 3:0