Borussia Dortmund – Bayern Monachium: wynik na żywo i relacja live - Bundesliga

26/05/2020, 17:17 GMT+2

Bayern Monachium zrobił milowy krok w stronę mistrzostwa Niemiec. Bawarczycy pokonali w Dortmundzie Borussię 1:0, a ozdobą spotkania było cudowne trafienie Joshuy Kimmicha. Relację na żywo przeprowadził eurosport.pl.

Bayern wygrywa 1:0 i powiększa przewagę nad BVB do siedmiu punktów. Na sześć kolejek przed końcem sezonu może się to okazać dystans nie do odrobienia. Der Klassiker z pewnością nie zawiódł, w szczególnie w pierwszej połowie. Ozdobą spotkania było cudowne trafienie Kimmicha.
Koniec meczu!
Lewandowski padł w polu karnym, ale karnego nie będzie. Akanji interweniował zgodnie z przepisami.
Pogramy jeszcze trzy minuty.
Mądrze Mueller. Dał się sfaulować i Bayern jest coraz bliżej celu.
Są to prawdopodobnie minuty, które zdecydują o mistrzostwie Niemiec. Jeśli Borussia nie zdoła wyrównać, sprawa będzie chyba rozstrzygnięta.
Martinez zmienia Gnabry'ego. Flick zabezpiecza tyły Bayernu.
I Witsel za Dahouda w BVB.
Hernandez za Boatenga.
Bardzo szkoda, bo Polak nie ma dziś zbyt wielu okazji strzeleckich.
Lewandowski miał sporo miejsca i zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego lewą nogą. I słupek! Ależ niewiele brakowało...
Dahoud strzelał sprzed pola karnego i kapitalnie broni Neuer! BVB wciąż się nie poddaje.
Goetze zastępuje Piszczka. To był naprawdę świetny mecz Polaka.
Hazard marnuje stuprocentową szansę po podaniu Cana! Belg był na spalonym, ale powinien to trafić!
Perisić kończy długą akcję Bayernu, ale kończy ją strzałem daleko, daleko w trybuny.
Guerreiro celnie, ale prosto w Neuera.
Reyna faulowany przez Daviesa tuż przed polem karnym. To będzie świetna okazja dla BVB!
Perisić zmienia Comana.
Po drugiej stronie boiska po raz kolejny dośrodkowanie do nikogo zaliczył Coman.
I właśnie Haalanda zmienia Reyna.
Ale spryt Neuera! Bramkarz Bayernu przepuścił dośrodkowanie Sancho, czym zupełnie zmylił Haalanda.
W ostatnich minutach mecz stracił na jakości. Bayern oddał pole BVB, a ta na razie nie potrafi z tego skorzystać.
Zaostrzyło się to spotkanie. Teraz brzydki faul Dahouda na Kimmichu.
Brzydki, niepotrzebny faul Muellera na Akanjim.
Dośrodkowanie Kimmicha zupełnie nieudane.
Mueller faulowany na 40. metrze od bramki. Mądre przewinienie Hakimiego, bo to był groźny kontratak.
Boateng dotknął piłki ręką, ale karnego nie ma!
Niesamowite! BVB wreszcie wdarła się w pole karne Bayernu, a przed genialną szansą stanął Haaland, bo przewrócił się Boateng. Norweg i tak trafił w obrońcę FCB!

Lewandowski fauluje Hummelsa, a chwilę wcześniej Buerki genialnie broni strzał Goretzki!
Było blisko gola dla Bayernu! Znów dośrodkowywał Coman, a Lewandowskiego w ostatniej chwili uprzedził Hummels.
Bayern w ataku pozycyjnym. BVB musi coś zmienić...
Fatalnie Coman... Francuz pędził po skrzydle i mógł wyłożyć piłkę Lewandowskiemu, ale podał katastrofalnie..
W ekipie BVB na murawie zameldowali się Sancho o Can.
Zaczynamy drugą połowę!
Oglądamy!

�V���]��m�c���a0 A�0@�Q�ۭ�i�܉��ji �i�r�j�~m�������ܢo�j�mj�z��j�"����Z�������-����K_�7�*V��)���,�j�~m�������ܢo�j�mj��w^�0 ��!j�Z���~�ܷ +s�-n�׬L�k�

Fantastyczny mecz notuje na razie Piszczek. Lewandowski na razie jakby nieco wycofany, rywale nie dają mu rozwinąć skrzydeł.
To było 45 minut godne najważniejszego meczu w Niemczech. Der Klassiker nie zawodzi, toczony jest w świetnym tempie, a gol strzelony przez Joshuę Kimmicha fantastycznie puentuje dotychczasowe widowisko!
Koniec pierwszej połowy.

WOW!!! Kimmich przelobował Buerkiego przepiękną podcinką sprzed pola karnego. Stadiony świata!!!
GOOOL! CO ZA BRAMKA KIMMICHA?! BAYERN PROWADZI!
Sporo zamieszania w okolicach pola karnego BVB, gdzie zaciekle walczyli Gnabry i Goretzka.
Ależ bomba Goretzki?! Pomocnik Bayernu huknął sprzed pola karnego, ale Buerki zdołał to wybić.
Fantastyczny rajd Daviesa w pole karne. Minął kilku rywali i dopiero Hummels dał sobie z nim radę.

Genialny mecz rozgrywa jak dotąd Piszczek. Aż żal, że jest już tylko byłym reprezentantem Polski...
Haaland wychodził sam na sam z Neuerem, ale fantastycznie wrócił Davies!
Znów to Borussia ma przewagę. Bardzo aktywni są Brandt, Hazard i Haaland.

Haaland składał się do strzału nożycami. Wszystko wyglądało pokracznie i obrona Bayernu może odetchnąć.
Znów świetnie Bayern! Ładna akcja, którą celnym strzałem kończył Coman i broni Buerki!
W kapitalnych szansach jest zatem 1:1. Bohaterami na razie Boateng i Piszczek.
Piszczek ratuje Borussię! Polak wybił piłkę z linii bramkowej po sprytnym, płaskim strzale Gnabry'ego!
Bayern jakby nieco opanował sytuację i powoli to on przejmuje inicjatywę, próbując ataków pozycyjnych. Borussia przyczajona, czek na kontrę.

Alaba szukał dośrodkowaniem Lewandowskiego. Niewiele zabrakło...
Hummels z żółtą kartką. Stoper BVB musiał uciekać się do faulu, bo łatwo zwiódł go Coman.
Bayern ogranicza się na razie do prób osamotnionego Lewandowskiego. Polak znów strzelał z trudnej pozycji, ale uderzenie było zdecydowanie za lekkie.
Piłka w siatce Bayernu po strzale głową Guerreiro. Gola nie ma, bo Portugalczyk był na spalonym. Nie zmienia to faktu, że Borussia znów przeprowadziła fantastyczną akcję.
Davies w ostatniej chwili blokuje dośrodkowanie Haalanda. Fantastyczne tempo pierwszych minut na Signal Iduna Park.
Pierwsza nieśmiała odpowiedź Bayernu. Próbował Lewandowski, ale jego strzał zablokował Hummels.
Brandt z narożnika pola karnego i z niewielkimi problemami łapie Neuer. Obiecująco to na razie wygląda dla BVB.
Początek zdecydowanie dla BVB, Bayern na razie praktycznie nie dotyka piłki.
Ależ początek Borussii?! Gospodarze mogli prowadzić już po 32 sekundach! Boateng wybija piłkę z linii bramkowej po strzale Haalanda!
Gramy!
Przed pierwszym gwizdkiem w Dortmundzie minuta ciszy, by uczcić pamięć ofiar pandemii COVID-19.
W Niemczech wiedzą doskonale, że na Dortmund skierowane są oczy całego świata. Za moment zaczynamy!

Do pierwszego gwizdka już niespełna 10 minut. Obie ekipy gotowe, by wyjść na murawę.
Wróciły wspomnienia. Ivan Perisić przed spotkaniem uciął sobie pogawędkę z byłymi kolegami z BVB, w tym z Łukaszem Piszczkiem.

Polak średnią goli na mecz ma jeszcze lepszą - w 25 meczach, w których zagrał, uzbierał 27 trafień i jest najlepszym ligowym strzelcem. Na trzy bramki po niedzielnym hat-tricku zbliżył się do niego wicelider Timo Werner z RB Lipsk.
Po raz pierwszy w Der Klassiker wystąpi Erling Haaland. Norweg, który dołączył do BVB w styczniu, rozegrał 10 ligowych meczów i zdobył 10 bramek. To w tej chwili być może największa obok Lewandowskiego gwiazda Bundesligi.
W składzie Bayernu próżno szukać Thiago Alcantary, który przegrał z urazem.
Znamy składy obu ekip! Inaczej być nie mogło - od początku w Bayernie zagra Robert Lewandowski, a kapitanem Borussii będzie Łukasz Piszczek!

W ostatnich 10 kolejkach monachijczycy zdobyli 28 punktów, BVB - o jeden mniej.
Obie ekipy wróciły do gry z przytupem. BVB najpierw rozbiła u siebie Schalke 04 Gelsenkirchen 4:0, a w sobotę wygrała na wyjeździe z VfL Wolfsburg 2:0. Z kolei Bayern poradził sobie w Berlinie z Unionem Rafała Gikiewicza 2:0, a w miniony weekend zwyciężył Eintracht Frankfurt 5:2. Lewandowski zdobył po jednym golu dla Bawarczyków.
Będzie to trzeci występ obu drużyn po wznowieniu rozgrywek. Wcześniej Bundesliga pauzowała przez więcej niż dwa miesiące z powodu pandemii.
We wtorkowym spotkaniu 28. kolejki niemieckiej ekstraklasy pomiędzy wiceliderem Borussią Dortmund a prowadzącym Bayernem Monachium stawką będzie nie tylko prestiż. Drużyny Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka dzielą w tabeli tylko cztery punkty.
BORUSSIA DORTMUND - BAYERN MONACHIUM 0:1
Autor: pqv / Źródło: eurosport.pl