Borussia Dortmund - Bayern Monachium. Robert Lewandowski oceniony przez niemieckie media

27/05/2020, 06:32 GMT+2

Robert Lewandowski został oceniony przez niemieckie media za wtorkowy występ przeciwko Borussii Dortmund (1:0). Polak zakończył niemiecki hit bez gola, co musiało się odbić na notach wystawionych mu przez dziennikarzy.

"Zazwyczaj to on bywał bohaterem Der Klassiker, tym razem został nim kto inny" - pisze o Lewandowskim gazeta Sueddeutche Zeintung".
Wszystkie niemieckie serwisy pierwszoplanową postacią szlagieru okrzyknęły zgodnie Joshuę Kimmicha, który zapewnił Bawarczykom trzy punkty undefined.
Lewandowski zagrał całe spotkanie, sytuacji stworzył sobie niewiele. W przeciwieństwie do reprezentanta Niemiec nie mógł liczyć na wysokie noty.

"Trudne chwile Lewandowskiego"

Dziennikarze zauważają wkład "Lewego" w niezwykle ważną dla monachijczyków wygraną, podkreślają jednak, że tego dnia miał utrudnione zadanie. Przez niemal cały mecz za niczym cień podążał za snajperem Bawarczyków Mats Hummels, który skutecznie utrudniał mu zadanie.
"Trafił na godnego siebie mistrza w osobie Matsa Hummelsa" - zauważa portal Sport.de.
"Aktywny, waleczny, ale tym razem maszyna do strzelania goli zakończyła spotkanie bez trafienia. Był blisko gola, gdy trafił w słupek" - tak występ "Lewego" opisuje z kolei monachijski tabloid "Abendzeitung".
Z sytuacji z 83. minuty również najbardziej zapamiętali Polaka dziennikarze portalu Spox.com. "Przeżywał trudne chwile. Musiał często wracać się po piłkę na swoją połowę" - czytamy.
Telewizja Sky także podkreśla, że polski snajper był "dobrze pilnowany przez rywali". "Oddał w sumie pięć strzałów na bramkę, ale aż cztery zostały zablokowane przez obrońców - wylicza.
"Nie wiedział ja użądlić dobrze zorganizowaną obronę BVB" - dodaje portal Ran.de.
Oceny Lewandowskiego za mecz z Borussią:
(skala 1-6, im niższa nota, tym występ lepiej oceniony)