Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen - wynik meczu Bundesligi

14/09/2019, 15:29 GMT+2

Borussia Dortmund zrehabilitowała się za ligową wpadkę sprzed dwóch tygodni i w sobotę efektownie pokonała na swoim stadionie 4:0 Bayer Leverkusen. Łukasza Piszczka zabrakło w kadrze meczowej.

Były reprezentant Polski zagrał we wszystkich wcześniejszych trzech meczach dortmundczyków od pierwszej do ostatniej minuty. Na ostatnim treningu przed meczem z Bayerem doznał jednak urazu mięśniowego i ostatecznie nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych.
Jego miejsce na prawej obronie zajął Achraf Hakimi. Marokańczyk był jednym z bohaterów najważniejszej akcji pierwszej połowy. To po jego dośrodkowaniu w 28. minucie do siatki trafił Paco Alcacer. Za chwilę sam mógł wpisać się na listę strzelców, ale po ogromnym zamieszaniu w polu karnym gości jego strzał na poprzeczkę zdołał sparować bramkarz Lukas Hradecky.

Zabójcze ataki

Borussia długo nie rozpieszczała swoich kibiców tak jak zazwyczaj i nie stwarzała zbyt wielu okazji. Jeszcze przed objęciem prowadzenia miała tylko jedną. Wtedy Fin o słowackich korzeniach zatrzymał uderzenie z bliska Marco Reusa. Niemiec zrewanżował się mu kilka minut po przerwie. Wtedy wykończył strzałem z pola karnego dobre podanie Jadona Sancho, które wcześniej sprytnie przepuścił Alcacer.
Po objęciu dwubramkowego prowadzenia gospodarze fragmentami oddawali Bayerowi inicjatywę. Robili to jednak z premedytacją, czekając na okazje do kontry. Aptekarze, którzy nie potrafili zagrozić bramce dortmundczyków, nadziali się na nią pod koniec spotkania.
Trafił Raphael Guerreiro, a w jednej z głównych ról znów wystąpił Sancho. To po jego dośrodkowaniu Hradecky odbił piłkę, którą po chwili w siatce umieścił Portugalczyk. Goście byli rozbici, myśleli już o ostatnim gwizdku, gdy dali się zaskoczyć raz jeszcze. Kolejną składną akcję wykończył Reus, któremu tym razem podawał Jacob Bruun Larsen.

Szybko się podnieśli

Dla Borussii to trzecia ligowa wygrana w tym sezonie. Dortmundczycy postarali się, aby ich kibice szybko zapomnieli o dotkliwej porażce sprzed dwóch tygodni. Wtedy na wyjeździe niespodziewanie ulegli 1:3 na stadionie beniaminka - Unionu Berlin. Za tydzień czeka ich konfrontacja na terenie Eintrachtu Frankfurt.
WYNIK:
Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen 4:0 (Reus 50’, 90’, Alcacer 28’, Guerreiro 83’)
Autor: TG / Źródło: eurosport.pl