Bologna FC - AC Milan: wynik meczu i relacja - Serie A

24/10/2021, 06:24 GMT+2

Broniący bramki Bologny Łukasz Skorupski nie miał szans w starciu z rozpędzonym Milanem. Grająca w dziewiątkę drużyna Polaka przegrała 2:4. Autorem jednej z dwóch bramek dla gospodarzy był Zlatan Ibrahimović, który skierował piłkę do własnej siatki.

Bologna - Milan

W pierwszej połowie Polaka pokonali Brazylijczyk Rafael Leao i Davide Calabria. Bologna grała od 20. minuty w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartkę zobaczył Adama Soumaoro.
Milan być może poczuł się wówczas zbyt pewnie, bo kilka minut po przerwie był już remis. W 49. do własnej bramki głową piłkę posłał Ibrahimović, a kilka chwil później na 2:2 trafił Gambijczyk Musa Barrow.
Jednak w 58. minucie gospodarze grali już w dziewiątkę, bo za czerwoną kartkę boisko musiał opuścić również Roberto Soriano. Mimo wszystko długo potrafili uniknąć utraty bramki, ale skapitulowali w 84., kiedy na listę strzelców wpisał się reprezentant Algierii Ismael Bennacer. W końcówce zrehabilitował się Ibrahimović, ustalając wynik.

AC Milan tymczasowym liderem

Milan ma 25 punktów i o jeden wyprzedza Napoli, który ma komplet zwycięstw w ośmiu spotkaniach. Drużyna Piotra Zielińskiego i Huberta Idasiaka, która w czwartek pokonała Legię Warszawa 3:0 w Lidze Europy, w niedzielę zagra w stolicy Włoch z Romą. Tego dnia odbędzie się również najciekawiej zapowiadający się w ten weekend mecz broniącego tytułu Interu Mediolan z Juventusem Turyn.

Bologna FC - AC Milan 2:4 (0:2)
Bramki: Zlatan Ibrahimovic (49' - bramka samobójcza), Musa Barrow (52') - Rafael Leao (16'), Davide Calabria (35'), Ismael Bennacer (84'), Zlatan Ibrahimovic (90')
Autor: macz / Źródło: eurosport.pl, PAP