Bayern - Real 3:1. Robert Lewandowski strzelił gola

21/07/2019, 05:25 GMT+2

Drugi mecz przed nowym sezonem i drugi gol Roberta Lewandowskiego. Po trafieniu z Arsenalem na turnieju w Stanach Zjednoczonych, tym razem snajper Bayernu zdobył ładną bramkę w towarzyskim spotkaniu z Realem Madryt. Mistrzowie Niemiec wygrali w Houston pewnie 3:1.

"Lewy", który na placu gry pojawił się od początku drugiej połowy, wpisał się na listę strzelców w 67. minucie. Najpierw otrzymał kapitalne podanie z głębi pola od Niklasa Sule, jednym dotknięciem przyjął sobie piłkę, drugim "przełożył" obrońcę Javiego Hernandeza i bez zastanowienia oddał strzał. Piłka wpadła do bramki.

To drugi gol Lewandowskiego podczas przedsezonowych przygotowań. Kilka dni temu Polak popisał się pięknym strzałem głową, ale Bawarczycy przegrali wówczas z Arsenalem 1:2.

Piękna bramka honorowa

Tym razem było inaczej. Trafienie Polaka było zarazem podwyższeniem prowadzenia Bayernu - 2:0. Pierwszego gola w 15. minucie zanotował Corentin Tolisso, a kilkanaście sekund po trafieniu Lewandowskiego, na 3:0 trafił Serge Gnabry.
W barwach zespołu z Madrytu zadebiutował sprowadzony z Chelsea Eden Hazard, który jednak nie błysnął. Na drugą połowę trener Realu Zinedine Zidane zmienił wszystkich jedenastu piłkarzy. Z dużą przyjemnością patrzyło się na grę nowych zawodników, a przede wszystkim Japończyka Takefusy Kubo i Brazylijczyka Rodrygo. Ten drugi zdobył honorową bramkę dla Królewskich. I to jaką!
W 81. minucie został faulowany przez wychodzącego z bramki Svena Ulreicha. Bramkarz Bayernu otrzymał za to czerwoną kartkę. Na końcówkę spotkania trener monachijczyków Niko Kovac wpuścił do bramki rezerwowego Rona-Thorbena Hoffmanna i młodzian po chwili wyjmował piłkę z siatki. Trzeba jednak przyznać, że przy pięknym trafieniu Rodrygo z rzutu wolnego nie miał żadnych szans. Piłka wylądowała w okienku bramki. Więcej goli w Houston 65 tysięcy kibiców już nie zobaczyli.

Towarzyskie hity

Spotkanie odbyło się w ramach trwającego od kilku dni towarzyskiego turnieju International Champions Cup. W kolejnym meczu za oceanem rywalem Bayernu będzie AC Milan z Krzysztofem Piątkiem, a Realu - Arsenal.

Bayern Monachium – Real Madryt 3:1 (1:0)