Bayern Monachium – Wolfsburg: wynik i relacja – Bundesliga 2022/23

14/08/2022, 18:22 GMT+2

Bayern Monachium, mimo sprzedaży Roberta Lewandowskiego do Barcelony, nie ma najmniejszych problemów z odnoszeniem kolejnych zwycięstw. W niedzielę broniący tytułu Bawarczycy pokonali Wolfsburg 2:0 w 2. kolejce Bundesligi.

Bayern Monachium – Wolfsburg

Dla mistrzów Niemiec był to trzeci mecz o stawkę w nowym sezonie i trzeci zakończony przekonującym zwycięstwem. Drużyna z Monachium w trwających rozgrywkach zdobyła już krajowy Superpuchar, pokonując 5:3 RB Lipsk. Z kolei w pierwszej ligowej kolejce piłkarze prowadzeni przez trenera Juliana Nagelsmanna rozbili aż 6:1 Eintracht Frankfurt.

Wiele opcji Bayernu

W obu wspominanych potyczkach gole strzelał pozyskany z Liverpoolu Sadio Mane. W niedzielę Senegalczyk znów wybiegł w podstawowym składzie i to on jako pierwszy posłał piłkę do siatki. Tym razem dokonał tego jednak, będąc na pozycji spalonej i bramka słusznie nie została uznana.
Bayern z łatwością stwarzał sobie kolejne szanse na otwarcie wyniku i potwierdził swoją klasę jeszcze w pierwszej części meczu. Najpierw fantastycznym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Jamal Musiala. Mimo asysty kilku obrońców nie dał szans bramkarzowi Wolfsburga. Tuż przed przerwą prowadzenie gospodarzy podwyższył Thomas Mueller, odbierając rywalom resztkę nadziei.

Bawarczycy jak dotąd potwierdzają, że strata najskuteczniejszego snajpera nie ma znaczenia dla osiąganych przez nich rezultatów. Akcenty strzeleckie po odejściu Polaka rozkładają się na cały zespół, co czyni Bayern bardziej nieprzewidywanym. W ostatnich latach odpowiedzialność za zdobywanie bramek spoczywała przede wszystkim na Lewandowskim, który wspomnianemu Wolfsburgowi w 2015 roku strzelił aż 5 goli w 9 minut w jednym ze swoich najbardziej niezapomnianych występów.

Bayern Monachium – VfL Wolfsburg 2:0 (2:0)

Bramki: Jamal Musiala (33'), Thomas Mueller (44').
Autor: jac/twis / Źródło: eurosport.pl