Bayern Monachium - Viktoria Pilzno: wynik meczu i relacja - Liga Mistrzów 2022/2023 - piłka nożna

04/10/2022, 18:36 GMT+2

Bayern Monachium nie przestaje błyszczeć w Lidze Mistrzów. Bawarczycy rozbili na własnym boisku Viktorię Pilzno aż 5:0 i umocnili się na prowadzeniu w grupie C.

W Monachium w ostatnich tygodniach było gorąco. Cztery kolejne mecze bez wygranej w Bundeslidze były najgorszą serią tej drużyny od ponad 20 lat. Przełamanie przyszło w końcu w miniony weekend, kiedy mistrzowie Niemiec zabawili się z Bayerem Leverkusen, wygrywając aż 4:0.
Powrót na właściwe tory nastąpił w doskonałym momencie, tuż przed powrotem na arenę Ligi Mistrzów, gdzie dotąd Bayern był bezbłędny i wygrywał z Interem oraz Barceloną. Tym razem zadanie było zdecydowanie łatwiejsze, bo do Bawarii przyjechał outsider grupy z Pilzna. Pozycji murowanego faworyta FCB nie zachwiał nawet fakt, że nieobecni z powodu zakażenia koronawirusem byli Thomas Mueller i Joshua Kimmich.

Szybki koniec emocji

Bayern ruszył do ataku od pierwszej minuty i błyskawicznie otworzył wynik. Na środku boiska piłkę przejął Leroy Sane, rozegrał z Jamalem Musialą, minął kilku obrońców i cudownym strzałem z 18 metrów pod poprzeczkę dał Bayernowi prowadzenie.
Viktoria się nie przestraszyła. Ruszyła w poszukiwaniu gola wyrównującego, ale skończyło się to fatalnie. Po celnym strzale Adama Vlkanovy błyskawiczną kontrę rozpoczął Manuel Neuer. Już kilka sekund później Leon Goretzka dograł w pole karne do Serge'a Gnabry'ego i było 2:0. A meczowy zegar wskazywał dopiero 13. minutę.
Na kolejny cios nie trzeba było długo czekać, dokładnie osiem minut. Po wrzucie z autu w pole karne, przy wydatnej pomocy obrońców, wdarł się Sadio Mane i monachijczycy znów się cieszyli. W 21. minucie wynik brzmiał 3:0 i było praktycznie po meczu.
Jeszcze przed przerwą po składnej akcji trafił Musiala, ale jego gol nie mógł zostać uznany z powodu spalonego.
Pytanie na drugą część było jedno - jak wysokie będzie ostatecznie zwycięstwo Bayernu.
Strzelanie po zmianie stron ponownie rozpoczął Sane. Skrzydłowy tym razem otrzymał doskonałe podanie od Mane z głębi pola i zimną krwią wykończył akcję.
Tej ostatniej nie zabrakło też wprowadzonemu po przerwie Ericowi Maximowi Choupo-Motingowi, kiedy piłkę do strzału wyłożył mu Goretzka. Krótko przed upływem godziny gry było 5:0.

Idealny i rekordowy Bayern

Bayern z idealnym bilansem dziewięciu punktów, dziewięciu strzelonych goli i żadnego straconego prowadzi w grupie C.
To nie wszystko. Bayern jest niepokonany od 31 spotkań w fazie grupowej Ligi Mistrzów. To nowy rekord, poprzedni należał do Realu Madryt (lata 2012-2017).
Bayern Monachium - Viktoria Pilzno 5:0 (3:0)
Bramki: Sane (7', 50'), Gnabry (13'), Mane (21'), Choupo-Moting (59')