Bayern Monachium - VfL Bochum: wynik i relacja - Bundesliga

18/09/2021, 15:24 GMT+2

Bayern Monachium rozbił na własnym stadionie VfL Bochum 7:0 w 5. kolejce Bundesligi. Jednego z goli strzelił Robert Lewandowski, który przy okazji ustanowił kolejny klubowy rekord.

Piłkarze Bayernu kontynuują świetną passę. Po rozpoczynającym rozgrywki Bundesligi remisie z Borussią Moenchengladbach (1:1) w sobotę pewnie wygrali czwarty mecz ligowy z rzędu, a na koncie mają też wygraną w Lidze Mistrzów (3:0 z Barceloną), triumf w Superpucharze (3:1 z Borussią Dortmund) oraz zwycięstwo w Pucharze Niemiec (12:0 z Bremer).

Pełna dominacja Bayernu

Nic dziwnego, że znajdująca się blisko strefy spadkowej ekipa VfL Bochum była skazywana na porażkę na Allianz Arenie. Trzeba jednak przyznać, że na początku meczu to goście prezentowali się lepiej i stwarzali większe zagrożenie pod bramką rywali.
Wszystko zmieniło się w 17. minucie. Wówczas Leroy Sane idealnie przymierzył z rzutu wolnego i Manuel Riemann nie miał szans na skuteczną obronę. Po tym trafieniu Bayern grał już ze znacznie większą swobodą. Po szybkich akcjach zespołowych na listę strzelców wpisali się Joshua Kimmich i Serge Gnabry, a kuriozalnego gola samobójczego dołożył jeszcze Vassilios Lampropoulos.

Lewandowski z rekordem

4:0 do przerwy praktycznie przesądzało losy konfrontacji. Polscy kibice czekali już tylko na bramkę Roberta Lewandowskiego. W drugiej połowie koledzy z Bayernu wyraźnie zaczęli go szukać w polu karnym.
Nasz napastnik znalazł drogę do siatki w 61. minucie. Piłka trafiła pod jego nogi tuż przed pustą bramką rywali i tylko dopełnił formalności.
Ten łatwy gol był jednocześnie bardzo ważnym dla "Lewego". Polak strzelił bramkę w 13. kolejnym meczu Bundesligi na własnym stadionie, a tym samym ustanowił klubowy rekord. Gerd Mueller i Jupp Heynckesa mieli na koncie 12 trafień z rzędu.
To nie wszystko. Lewandowski goni też inny rekord legendarnego Gerda Muellera. W sobotę kapitan Biało-Czerwonych strzelił gola w 15. kolejnym mecz w Bundeslidze. W przeszłości Mueller miał 16 spotkań ligowych z rzędu z bramką.

"Lewy" został zmieniony w 68. minucie, a wszedł za niego Maxim Choupo-Moting. Kameruńczyk też zaliczył gola, a Bayern wygrał ostatecznie 7:0.
Bayern Monachium - VfL Bochum 7:0 (4:0)
Bramki: Sane (17.), Kimmich (27., 65.), Gnabry (32.), Lampropoulos (43. samobójcza), Lewandowski (61.), Choupo-Moting (79.).
Autor: dasz/łup / Źródło: eurosport.pl