Bayern Monachium - Tottenham. Kingsley Coman doznał kontuzji - Liga Mistrzów 2019/20

12/12/2019, 06:25 GMT+1

To nie był udany wieczór Kingsleya Comana. Francuski skrzydłowy Bayernu kilka minut po tym, jak wbił pierwszego gola Tottenhamowi w Lidze Mistrzów, doznał groźnie wyglądającej kontuzji. Monachijski klub wydał w tej sprawie krótki komunikat.

Była 24. minuta środowego meczu, gdy Coman, przyjmując piłkę, źle postawił stopę, a jego kolano nienaturalnie się wygięło. Francuzem natychmiast zajęły się służby medyczne, o dalszej grze nie mogło być mowy. Pocieszali go wszyscy, nawet rywale i ich menedżer Jose Mourinho.

To Coman został bohaterem akcji z 14. minuty, po której padła pierwsza bramka. Monachijczycy ostatecznie wygrali 3:1, odnosząc komplet zwycięstw w fazie grupowej jako pierwsza niemiecka drużyna w historii Ligi Mistrzów.

Coman odpocznie

Po spotkaniu miejscowe media informowały, że u francuskiego skrzydłowego istniało podejrzenie zerwania więzadeł krzyżowych. Po północy komunikat o stanie zdrowia Comana wydał klub, który potwierdził, że zawodnik uszkodził więzadło torebkowe w lewym kolanie.
"Coman naciągnął też ścięgno bicepsa i uszkodził staw kolanowy. Kolano zostanie unieruchomione na pewien czas szyną" - dodano.

Na razie nie wiadomo, jak długo 23-letni Coman odpocznie od gry.

Z grupy B - obok Bayernu - awans do 1/8 finału wywalczył Tottenham (10 punktów).