Bayern Monachium - Schalke: wynik i relacja - Bundesliga

25/01/2020, 19:30 GMT+1

Bayern Monachium bez większych problemów rozprawił się z Schalke Gelsenkirchen w spotkaniu 19. kolejki Bundesligi. Zespół Hansiego Flicka wygrał u siebie aż 5:0. Gola i asystę zanotował Robert Lewandowski.

Zdecydowanymi faworytami sobotniego meczu byli piłkarze Bayernu. W ośmiu ostatnich spotkaniach ligowych przeciwko Schalke zespół z Monachium odniósł siedem zwycięstw, a tylko jeden mecz zakończył się remisem. Co więcej, w każdym z tych spotkań przynajmniej jednego gola strzelał Lewandowski.
Polak stanął przed szansą, by wyrównać rekord Klausa Fischera, który zdobywał bramki w dziewięciu meczach z rzędu przeciwko innemu rywalowi - VfB Stuttgart. I "Lewy" swoje zrobił.

Schalke tylko tyłem

Od początku spotkania Bayern miał przewagę i błyskawicznie wyszedł na prowadzenie. Już w 6. minucie do bramki trafił Lewandowski. Bramkarz Markus Schubert źle obliczył tor lotu piłki, a ta spadła pod nogi Ivana Perisicia, który natychmiast dograł do Polaka. "Lewy" oddał pewny strzał z kilku metrów.
Co więcej kapitan reprezentacji Polski mógł podwyższyć w 38. minucie, ale wówczas na spalonym był Benjamin Pavard.
Drugiego gola dla ekipy z Bawarii już w doliczonym czasie gry dołożył Thomas Mueller. Asystę zanotował Perisić, a Niemiec tylko dostawił nogę.
Schalke miało dwie okazje, a najlepszą jeszcze na początku zmarnował Rabbi Matondo, który trafił piłką w poprzeczkę. Poza tym zespół z Zagłębia Ruhry ograniczał się do defensywy i grał pasywnie.

Bayern bezlitosny

Bawarczycy szybko postanowili rozstrzygnąć losy meczu. W 50. minucie było już 3:0, gdy kapitalnym strzałem nożycami popisał się Leon Goretzka. Chwilę później do siatki z kilku metrów trafił Thiago Alcantara, któremu piłkę idealnie wyłożył Lewandowski. W tym momencie stało się jasne, że Schalke wróci do domu z niczym. Pozostawało tylko pytanie, ile goli strzeli jeszcze Bayern.
Podopieczni Hansiego Flicka grali na wielkim luzie. Na drugą bramkę polował "Lewy" - dwa razy stanął przed dobrą okazją, ale zabrakło mu precyzji. Więcej szczęścia miał Serge Gnabry, który w końcówce zdobył piątą bramkę dla gospodarzy.
Dzięki wygranej Bayern awansował na 2. miejsce w tabeli. Do prowadzącego RB Lipsk traci jeden punkt. Natomiast Lewandowski prowadzi samodzielnie w klasyfikacji strzelców (21 goli) – o jedną bramkę wyprzedza Timo Wernera.
Bayern Monachium – Schalke 5:0 (2:0)
Bramki: Lewandowski (6), Mueller (45+2), Goretzka (50), Thiago Alcantara (58), Gnabry (89)