Bayern Monachium - Schalke. Asysta i gol Lewandowskiego w meczu Bundesligi: piłka nożna

19/09/2020, 05:01 GMT+2

Niesamowita asysta Roberta Lewandowskiego. Podanie kapitana reprezentacji Polski, po którym do siatki trafił Thomas Mueller, było ozdobą piątkowego spotkania Bayernu Monachium z Schalke Gelsenkirchen. Na inaugurację Bundesligi mistrzowie Niemiec wygrali aż 8:0.

Przerwa w rozgrywkach nie wybiła Bayernu z rytmu, Lewandowski też nie zwalnia tempa, zaczął je w swoim stylu. Król strzelców poprzedniego sezonu już w pierwszej połowie zamienił na gola rzut karny podyktowany po akcji, w której sam był faulowany.
Po tym trafieniu Bayern prowadził już 3:0, na boisku robił, co chciał, w dalszej części meczu dorzucał kolejne bramki. Lewandowski swojego dorobku nie poprawił, za to świetnie obsługiwał kolegów.

Niczym Ronaldinho

Świetnym podaniem do Muellera popisał się w 69. minucie. Zrobił coś z niczego. Krzyżakiem zagrał piłkę wprost na nogę Niemca, ten ładnie złożył się do strzału i Bayern objął prowadzenie 6:0.
Asysta Lewandowskiego mogła do złudzenia przypominać te, którymi przed laty popisywał się słynny Ronaldinho.
Drugą asystę Polak zaliczył w 81. minucie dogrywając do wprowadzonego na boisku w drugiej połowie Jamala Musiali. Młody zawodnik ustalił tą bramką wynik spotkania.
Bayern Monachium - Schalke 04 Gelsenkirchen 8:0 (3:0)
Bramki: Gnabry (4, 47, 59), Goretzka (19), Lewandowski (31-karny), Mueller (69), Sane (71), Musiala (81)
Autor: TG / Źródło: eurosport.pl