Bayern Monachium - Lazio Rzym: wynik meczu i relacja - Liga Mistrzów

17/03/2021, 21:51 GMT+1

Bayern Monachium przypieczętował awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Obrońcy tytułu w meczu rewanżowym wygrali na własnym boisku 2:1. W pierwszym spotkaniu w Rzymie Bawarczycy byli lepsi 4:1.

Przed środową konfrontacją Bayernu z Lazio bardzo łatwo było wskazać faworyta do awansu. Mistrzowie Niemiec mieli pokaźną zaliczkę z pierwszego spotkania, a poza tym w obecnej edycji LM jeszcze nie przegrali. Z kolei Lazio w Serie A zajmuje zaledwie siódmą lokatę i od początku roku gra w kratkę.

Nie forsowali tempa

Mimo wszystko Bawarczycy wyszli na murawę w niemalże najmocniejszym składzie, z Robertem Lewandowskim na czele. Jedyna ważna zmiana nastąpiła na pozycji bramkarza. Wyjątkowo między słupkami zagrał nie Manuel Neuer, ale 24-letni Alexander Nuebel. Wszystko dlatego, że kapitan zespołu jest lekko przeziębiony.
Na początku mecz był wyrównany. Niemające nic do stracenia Lazio grało odważnie, ale nieskutecznie. Z kolei Bayern nie forsował tempa, spokojnie rozgrywał piłkę i czekał na swoje szanse.
Okazja nadarzyła się w 33. minucie. Wówczas we własnym polu karnym Vedat Muriqi chwycił w pasie Leona Goretzkę i przewrócił go na ziemię.
Rzut karny w swoim stylu bardzo pewnie wykorzystał Lewandowski. To 73. gol kapitana reprezentacji Polski w historii występów w Lidze Mistrzów, a także piąty w obecnej edycji rozgrywek.

"Lewy" w słupek

W drugiej połowie tempo było senne. Bayern grał "na pół gwizdka", a Lazio nie było w stanie nic z tym zrobić. Kiedy jednak monachijczycy nieco przyspieszyli, to od razu robiło się groźnie pod bramką rzymian. Blisko strzelenia gola był Lewandowski, który w 67. minucie trafił w słupek.
Polak opuścił boisko trzy minuty później. Nie był zachwycony, ale trener Hansi Flick prawdopodobnie uznał, że przyda mu się odpoczynek. Co ciekawe, po chwili zmiennik "Lewego" - Maxim Choupo-Moting podwyższył prowadzenie na 2:0. Gola honorowego strzelił w 82. minucie Marco Parolo.
Losowanie par ćwierćfinałowych zaplanowano na piątek, a mecze tej fazy mają się odbyć 6-7 i 13-14 kwietnia. Finał obecnej edycji LM rozegrany zostanie 29 maja w Stambule.
Bayern Monachium - Lazio Rzym 2:1 (1:0)
Bramka: Lewandowski (33' - karny), Maxim Choupo-Moting (73') - Marco Parolo (82').

Rewanżowe mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów - terminarz:

wtorek, 9 marca
Juventus Turyn - FC Porto 3:2 (po dogrywce) - WYNIK I RELACJA(1:2 w pierwszym meczu)
Borussia Dortmund - Sevilla 2:2 - WYNIK I RELACJA(3:2 w pierwszym meczu)

środa, 10 marca
Liverpool - RB Lipsk 2:0 - WYNIK I RELACJA(2:0 w pierwszym meczu)
Paris Saint-Germain - Barcelona 1:1 - WYNIK I RELACJA(4:1 w pierwszym meczu)

wtorek, 16 marca
Manchester City - Borussia Moenchengladbach 2:0 - WYNIK I RELACJA(2:0 w pierwszym meczu)
Real Madryt - Atalanta Bergamo 3:1 - WYNIK I RELACJA(1:0 w pierwszym meczu)