Bayern Monachium - Hoffenheim: szalony początek i dwa samobójcze gole - Puchar Niemiec

05/02/2020, 21:12 GMT+1

Nieco przesadną gościnnością wykazali się piłkarze Bayernu Monachium, otwierając wynik spotkania z Hoffenheim w 1/8 finału Pucharu Niemiec bramką samobójczą. Goście szybko postanowili się im odwdzięczyć. Ostatecznie Bawarczycy awansowali do kolejnej rundy zwyciężając 4:3.

Chyba mało kto spodziewał się takiego początku spotkania na Allianz Arena. Nie chodzi już nawet o fakt, że będący zdecydowanym faworytem Bayern szybko stracił gola. Również szybko zdobyta bramka wyrównująca nie była niczym niespotkanym. Jednak okoliczności, w jakich piłka znalazła się w jednej i drugiej bramce, są już zaskakujące.
Wynik otworzył Jerome Boateng, który w 8. minucie dość niefrasobliwie próbował pomóc bramkarzowi po dośrodkowaniu jednego z piłkarzy Hoffenheim. Wysunął stopę w kierunku lecącej prostopadle do bramki piłki, czym zupełnie zmylił Manuela Neuera. Ewidentnie samobójczą bramkę Boatenga początkowo zapisano na konto dośrodkowującego Ihlasa Bebou.

Szybka "odpowiedź" gości

Piłkarze Bayernu mieli prawo być wściekli, bo stracili gola z niczego, a wcześniej sędzia nie uznał bramki zdobytej przez Roberta Lewandowskiego. Podający do Polaka Thomas Mueller był na minimalnym spalonym.
Jednak przyjezdni zadbali o poprawę nastroju bawarskiej ekipy - szybko postanowili odwdzięczyć się za ich gościnność. Tym razem dośrodkowywał Alphonso Davies, a wbiegającego w pole bramkowe Muellera ubiegł obrońca Hoffenheim Benjamini Hubner, który kolanem wepchnął piłkę do własnej bramki.
13 minut i dwa gole samobójcze - rzadko kiedy kibice mogą oglądać takie otwarcie spotkania w wykonaniu dwóch klasowych zespołów.
Później sytuacja na boisku wróciła do normy, a piłkarze Bayernu trafiali już tylko do bramki Philippa Pentke. Po golach Muellera i Roberta Lewandowskiego drużyna z Bawarii prowadziła po pierwszej połowie z Hoffenheim 3:1. Ostatecznie wygrała 4:3. Więcej goli samobójczych już nie padło.
WYNIK:
Bayern - Hoffenheim 4:3
Gole: Hubner 13. sam., Mueller 20., Lewandowski 36., 80 - Boateng 8. sam., Dabbur 82., 90.)

SKŁADY:
Bayern: Neuer - Pavard, Boateng (83. Odriozola), Alaba, Davies - Kimmich, Tolisso - Mueller (81. Cuisance), Coutinho, Gnabry - Lewandowski (81. Zirkzee)

Hoffenheim: Pentke - Kaderabek, Nordtveit, Larsen (71. Baumgartner), Bebou (61. Dabbur), Grillitsch (71. Ribeiro), Rudy, Zuber, Hubner, Akpoguma, Kramarić