Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt: wynik meczu na żywo i relacja live - Bundesliga

03/10/2021, 14:17 GMT+2

Sensacja w Monachium. Tamtejszy Bayern przegrał pierwsze spotkanie w tym sezonie, ulegając Eintrachtowi Frankfurt 1:2. Asystę przy jedynym golu Bayernu zaliczył Robert Lewandowski. Wynik meczu i relacja w eurosport.pl.

Takiego wyniku po prostu nie dało się przewidzieć. Bayern przez całe spotkanie dominował, oddawał strzały, ale na jego nieszczęście Eintracht miał dziś w bramce Trappa. Goście potrafili też wykorzystać swoje nieliczne szanse i mają zaskakującą wygraną!
Koniec! Sensacja, Eintracht wygrywa 2:1!
Nic z tego, rozpocznie Trapp. Bayern nie da rady.
Dobra akcja Choupo-Motinga i będzie rzut rożny. Ostatnia szansa?
Sabitzer nie zdołał opanować podania Neuera. Zostały dwie minuty.
Dwójkowa akcja Lewandowskiego i Goretzki i Trapp znów kapitalnie broni strzał tego drugiego.
Davies szukał Lewandowskiego. Nieskutecznie. Mistrzowie Niemiec bardzo dziś cierpią i wygląda na to, że za moment poniosą pierwszą porażkę w sezonie. Doliczonych pięć minut.
Płaskie dośrodkowanie Muellera łatwo wybite w aut.
Goretzka strzelał z powietrza po długiej akcji Bayernu. Było to 18. uderzenie gospodarzy w tym meczu. Goście mają ich na koncie pięć, a i tak prowadzą.
Bayern oczywiście próbuje kolejnych ataków, ale przełomu nie ma. Porażka zagląda monachijczykom bardzo głęboko w oczy.
Coś niesłychanego! Jeszcze jedna kontra gości, niezbyt składna, ale w końcu na strzał zdecydował się z ostrego kąta Kostić i Neuer nie dał rady! Sensacja w Monachium!
GOL! Eintracht prowadzi w Monachium 2:1!!!
Choupo-Moting za Sane. Nagelsmann będzie grał na dwóch napastników.
Dobra, szybka kontra Eintrachtu, ale wszystko niedokładnym podaniem zepsuł Kostić.
Kartka dla Hauge po brzydkim faulu na Sane.
Zablokowany strzał Lewandowskiego po zgraniu Sane. Za chwilę kartkę zobaczył Upamecano.
Sabitzer za Suele. Kolejna ofensywna zmiana w Bayernie.
Ciekawa próba Hinetereggera, który strzelał z własnej połowy. Nie trafił.
Fatalny błąd Upamecano w rozegraniu i Eintracht mógł mieć świetną kontrę. Ratował to Neuer. Za moment sam na sam z Trappem był Lewandowski. Po spalonym, ale piłką i tak do siatki nie wpadła.
Bayernowi zostało już niespełna 20 minut, by mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść. W strzałach ma przewagę kolosalną 17-3.
Musiala zmienił Gnabry'ego. Nagelsmann szuka nowego rozwiązania w ofensywie.
Gnabry wrzucał w pole karne do Goretzki, ale ten nie dał rady opanować piłki.
Sane strzelał z woleja z linii pola karnego i... broni Trapp. Golkiper Eintrachtu gra dziś niesamowity mecz.
Lewandowski dobrze wprowadził w pole karne Gnabry'ego i strzał tego ostatniego po raz kolejny dziś broni Trapp.
Nic groźnego się po nic nie wydarzyło.
Dośrodkowanie Muellera, Lewandowski uprzedzony i będzie kolejny rzut rożny.
Kombinacyjna akcja i znów.. prostopadłe zagranie Muellera w pole karne, które przejmuje Trapp.
Niesamowite!!! Suele wrzucił na głowę Lewandowskiego, który strzelał z pięciu metrów. Genialną interwencję zaliczył Trapp! Jak on to obronił?!
Lewandowski padł w polu karnym po walce o piłkę. Sędzia jednak nie zareagował.
Sane próbował w polu karnym walczyć z trzema rywalami. Bez efektu.
Kimmich niedokładnie do Lewandowskiego. Naprawdę sporo jest dziś w grze Bayernu prostych błędów.
Davies przerywał kontrę Eintrachtu i słusznie został ukarany żółtą kartką.
Tym razem z dystansu strzelał Lewandowski. Również i z nim poradził sobie Trapp.
Błyskawicznie mógł trafić Bayern! Lewandowski idealnie zagrał za linię obrony do Sane, ale ten strzelił bardzo wysoko nad bramką!
Zaczynamy drugą połowę.

Bayern przez pierwsze 30 minut był stroną absolutnie dominującą. Kiedy w końcu monachijczycy wyszli na prowadzenie za sprawą strzału Goretzki, błyskawicznie je stracili. Od tego momentu mistrzowie Niemiec nieco się pogubili, nie grali już w tak dobrym rytmie i do przerwy mogli nawet przegrywać.
Koniec pierwszej połowy.
Jeszcze raz Goretzka z dystansu. Znów bez efektu.
Nieprawdopodobne! Sane wpadł w pole karne, wyłożył piłkę Gnabry'emu niemal do pustej bramki, a ten trafił w słupek! Co za okazja?!
Ogromna pomyłka Daviesa w kryciu i Toure znalazł się sam na sam z Neuerem, który ratuje Bayern!
Kimmich strzelał z dystansu, ale w sam środek bramki i Trapp bronił bez najmniejszego kłopotu.
Dużo jest teraz prób piłek prostopadłych, ale większość z nich kończy się stratami.
Bayern próbuje, kombinuje, ale w ostatnich minutach o sytuacje bramkowe jest tej drużynie trudno.
Goretzka próbował sprzed pola karnego. Trafił gdzieś daleko w trybuny.
Po wrzutce Kimmicha zagrożenia nie było.
Mueller zapracował na rzut rożny dla Bayernu.
Na gola dla Eintrachtu nie wskazywało absolutnie nic. Bayern z pewnością przyspieszy teraz jeszcze mocniej.
GOL! Jest remis, coś niesamowitego!!! Głową po wrzutce z rzutu rożnego trafił Hinteregger!
Wreszcie jakieś zamieszanie pod bramką Neuera i będzie rzut rożny dla gości.
Momentalnie mogło zrobić się 2:0, ale Trapp broni w sytuacji sam na sam z Sane!
Błąd w wyprowadzeniu Hintereggera, idealne zgranie Lewandowskiego i wszystko kończy Goretzka. Dla Polaka to pierwsza asysta w tym sezonie!
GOL!!! Jest 1:0 dla Bayernu! Trafił Leon Goretzka.
Na spalonym Sane. Piłkarze Bayernu zaczynają się powoli irytować, że nie potrafią udokumentować przewagi.
Mueller zagrywał prostopadle w pole karne do Goretzki, ale ten nie zrozumiał zamiarów kolegi.
Kapitalna kombinacja Suele z Muellerem i ten pierwszy - przecież obrońca - znalazł się na piątym metrze. Uderzył bardzo mocno, ale tuż obok słupka.
Przewaga Bayernu jest przygniatająca, ataki nieustające, ale stuprocentowych sytuacji na razie brakuje.
Sane ponownie przedzierał się lewą stroną, ale tym razem nie będzie choćby rzutu rożnego.
Sane miał sporo miejsca w polu karnym, ale podjął złą decyzję. Zamiast strzelać spróbował dryblingu.
Celny strzał Goretzki z dystansu. Ponownie złapał piłkę Trapp.
Kimmich szukał Lewandowskiego w polu karnym. Również zabrakło precyzji. Eintracht nie ma na razie nic do powiedzenia.
Zbyt mocna wrzutka Daviesa i kolejny atak Bayernu nie przyniósł efektu.
I jeszcze raz Trapp! Po zamieszaniu w polu karnym dobrze odnalazł się Mueller, który z woleja kopnął w światło bramki.
Znów świetnie Trapp. Gnabry wyłożył piłkę na linię pola karnego, a tam niefortunnie interweniował Jakić, który niemal zaskoczył swojego bramkarza.
Spróbował Niemiec, ale piłka poleciała obok lewego słupka bramki Trappa.
Faulowany Goretzka 25 metrów od bramki rywali. Będzie okazja do uderzenia dla Sane. A może jednak Lewandowski?
Niecelna wrzutka Kimmicha z narożnika.
Sane uprzedzony i będzie pierwszy róg dla Bayernu.
Bayern jest niezwykle skuteczny w pressingu i odbiera piłkę już na połowie rywala.
Cudowna akcja Daviesa, który założył siatkę rywalowi i dośrodkował na głowę Lewandowskiego. Tym razem Polak strzelał nad bramką. Bardzo aktywny nasz snajper od początku spotkania.
Świetna akcja kombinacyjna i Mueller idealnie dograł do Lewandowskiego na piąty metr. Polak zatrzymany przez Trappa, ale tam i tak był spalony.
Goretzka szukał prostopadłym podaniem Gnabry'ego, ale kopnął zbyt mocno. Bayern od początku w ataku.
Gramy!
Wychodzą, dosłownie za moment zaczynamy.
Obie ekipy już się rozgrzewają, pierwszy gwizdek za dokładnie 25 minut.

Jako przystawkę oglądamy gole, które strzelał Lewandowski od początku sezonu w Bundeslidze.
Julian Nagelsmann ani myśli ułatwiać zadania Eintrachtowi. Na boisko od pierwszej minuty posłał najsilniejszy skład, oczywiście z Robertem Lewandowskim w ataku.

W sobotę na boiskach Bundesligi jednego polskiego gola już oglądaliśmy. Pierwszy raz po kontuzji do siatki trafił Krzysztof Piątek.
- Podejdziemy do niedzielnego meczu z zasłużoną pewnością siebie, po serii dobrych wyników. Zależy nam na wygranej z Eintrachtem, żeby móc potem ze spokojem udać się na przerwę na mecze reprezentacji. Nie brakuje nam wiary w siebie, ale wiemy też, że każdy zawodnik może coś poprawić. Jesteśmy zdeterminowani w obronie i ataku, a to wiele dla mnie znaczy - powiedział trener Julian Nagelsmann.
W ostatnich tygodniach wyników Bayernu, którego tradycyjnie najskuteczniejszym piłkarzem jest Robert Lewandowski, może przestraszyć się każdy rywal. Monachijczycy wygrali dziewięć spotkań o stawkę z rzędu, w tym z Barceloną w Lidze Mistrzów 3:0, Herthą Berlin 5:0, VfL Bochum 7:0 i piątoligowym Bremer SV w Pucharze Niemiec 12:0. Bilans goli Bawarczyków w tym okresie: 45-5. Lewandowski strzelił 12 z tych bramek, w tym siedem w Bundeslidze.
Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt 1:2
Bramki: Goretzka (29') - Hineteregger (32'), Kostić (83')
Autor: pqv / Źródło: eurosport.pl