Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt: wynik i relacja na żywo - Puchar Niemiec

10/06/2020, 08:12 GMT+2

Bayern Monachium drugim finalistą Pucharu Niemiec. W środę wieczorem Bawarczycy pokonali na własnym boisku Eintracht Frankfurt 2:1, a jednego z goli strzelił Robert Lewandowski. Transmisję meczu przeprowadził Eurosport 1, relację na żywo eurosport.pl.

Dobranoc mówimy, proponując decydującego gola Lewandowskiego!
Bayern wykonał plan w stu procentach, ale nie był to perfekcyjny mecz w jego wykonaniu. Pierwsze 45 minut mistrzowie Niemiec zagrali świetnie, ale byli nieskuteczni. Po zmianie stron nieco zbyt mocno uspokoili grę i niewiele brakowało, a skończyłoby się dogrywką. Mecz rozstrzygnął niezawodny Lewandowski, który jednak nie rozegrał najlepszego spotkania.
Bayern pokonuje Eintracht 2:1 i melduje się w finale Pucharu Niemiec. 4 lipca w Berlinie Bawarczycy zagrają z Bayerem Leverkusen.
Koniec meczu!
Blisko był Lewandowski, który huknął z 25 metrów! Piłka jednak minęła bramkę.
Są emocje! Agresywne wejście Hinteregera, który pchnął na bandy Thiago. To musiało się skończyć kartką dla Austriaka. Ukarany też Hernandez, który ruszył na pomoc koledze.
Cztery minuty - o tyle dłużej potrwa mecz w Monachium.
Lewandowski fauluje Hinteregera. Znów to przyjęcie...
Kartka dla Andre Silvy. Za dyskusje.
Błyskawiczna kontra Muellera i Lewandowskiego. Niemiec znów świetnie dograł do Polaka, ale temu ponownie nieco odskoczyła piłka. RL9 ma na koncie gola, ale z pewnością nie jest to jego wymarzony występ.
Groźnie było! Ale kluczową interwencję notuje od razu po wejściu Martinez!
Boateng wybija na rzut rożny. Eintracht wciąż nie rezygnuje.
Martinez za Goretzkę. Trzecia zmiana w Bayernie.
Davies przebiegł z piłką dobrych 50 metrów, ale jego wysiłek zmarnował złym podaniem Mueller.
Brzydkie wejście Abrahama w Lewandowskiego. Polak wije się z bólu, ale kartki nie ma. Szczęśliwie nasz napastnik szybko się pozbierał.
Ale sprytnie Kimmich próbował dograć do Lewandowskiego. Cudowne prostopadłe zagranie, ale Polakowi zabrakło centymetrów.
Świetna, dynamiczna kontra Bayernu, ale dośrodkowanie Muellera zablokowane.
Naprawdę sporo zamieszania po wejściu na boisko robi Kamada. Japończyk tym razem szukał podaniem Dosta w polu karnym.

Sporo tam było zamieszania, ale o spalonym nie było mowy. Lewandowski idealnie znalazł się w środku pola karnego i wślizgiem odzyskuje prowadzenie dla Bayernu! Pięknie!
TYLE ŻE TAM SPALONEGO NIE BYŁO! LEWANDOWSKI MA GOLA, A BAYERN PROWADZENIE 2:1!
Gola strzelił Lewandowski! Ale sędzia pokazuje spalonego...
Tak, tak, pobudka. I to jaka?!
Pobudka Bayernu?
Ahh, kapitalne przyjęcie i strzał Muellera, ale broni Trapp!

Ależ zmiany w Eintrachcie?! W polu karnym świetnie zastawił się Kamada, który dograł do Costy, a ten nie dał szans Neuerowi! Bayern płaci cenę za mniejsze zaangażowanie po przerwie!
NIESAMOWITE! JEST 1:1! Eintracht wyrównuje!
Bardzo brzydki faul na Hernandezie. O ile pierwszą połowę oglądało się świetnie, to druga jest na razie ciężkostrawna.
Costa za Toure i Kamada za Gacinovicia. Teraz to trener Eintrachtu zmienia.
Świetny przechwyt Daviesa, ale za chwile jego beznadziejne podanie. Szkoda, bo dobrze pokazywał się Lewandowski.

Hernandez i Thiago za Perisicia i Comana. Zmiany w Bayernie.
Kimmich strzelał już obficie krwawiąc po tym, jak chwile wcześniej został zahaczony korkiem w głowę.
Z drugiej strony boiska po podaniu Comana strzelał Kimmich i broni Trapp.
Andre Silva wpadł w pole karne Bayernu, ale olimpijskim spokojem wykazał się Pavard. Interwencja godna mistrza świata.
Świetny przechwyt Muellera i Niemiec momentalnie szukał Lewandowskiego, który wychodził sam na sam. Zabrakło precyzji, bo Mueller był faulowany.
Boateng dobrze blokuje dośrodkowanie Chandlera. Po starciu z Pavardem cierpi natomiast Gacinović i mieliśmy krótką przerwę w grze.
Początek drugiej połowy zdecydowanie mniej intensywny niż pierwsze 45 minut.
Brzydki faul na Lewandowskim, ale sędzia puścił grę i na spalonym był Coman. Dziwna decyzja sędziego.
Goście jakby odważniejsi po zmianie stron. Dobrych kilkadziesiąt sekund budowali atak pozycyjny.
Zaczynamy drugą połowę!
Jeszcze jedna godna uwagi statystyka i za moment wracamy do gry - Mueller zaliczył dziś 23.(!) asystę w sezonie.

Bayern jest na razie zdecydowanie lepszy, ale ma tylko jednego gola przewagi. Eintracht postara się jeszcze o niespodziankę?
Swojego gola powinien mieć też już Lewandowski. Oby po przerwie Polakowi sprzyjało więcej szczęścia.
Pierwsze 45 minut wyglądało tak, jak miało wyglądać - Bayern dominuje w każdym elemencie, ale zdecydowanie brakuje mu skuteczności. Zamiast 1:0 wynik mógł być już zdecydowanie wyższy.

Koniec pierwszej połowy.
Eintracht miał stały fragment, jedną z niewielu szans w ofensywie, ale goście zepsuli to koncertowo.
Brzydki faul Perisicia na Kohrze. W pełni zasłużona żółta kartka.
Bayern absolutnie dominuje. O skali jego przewagi niech świadczy fakt, że Eintracht nie potrafi wyjść z piłką dalej niż na 40 metrów od własnej bramki.
Ależ zabawa w polu karnym Eintrachtu. Bayern chciał wejść do bramki rywali, ale będzie miał tylko rzut rożny.
Na Allianz Arenie chwilowo nieco spokojniej. Obejrzyjmy więc spektakularną pomyłkę "Lewego" z początku meczu. To naprawdę nie zdarza się często!
Oglądamy gola na 1:0! Dobrej zabawy!
Abraham w ostatniej chwili uprzedził Periscia. Chorwat ma czego żałować, bo mógł znaleźć się sam przed bramką.
Nie wpadło.
Będzie kolejny róg dla Bayernu. Tym razem wpadnie?
Tak akcję bramkową kończył Perisić.

Lewandowski! Polak genialnie obrócił się w polu karnym i huknął w stronę dalszego słupka! Kapitalnie broni Trapp!
Mueller myślał i myślał na linii pola karnego i szansa umknęła.
Pierwszy dziś strzał Eintrachtu. Sprzed pola karnego próbował Rode. Pomylił się bardzo wyraźnie.
Ależ Bayernowi brakuje skuteczności. Coman znów wyszedł sam na sam z Trappem, a huknął daleko w trybuny.
Wreszcie jakiś pozytywny akcent Eintrachtu. W pole karne ładnie wdarł się Gacinović, ale obrońcy Bayernu zdążyli.
Niesamowite!!! Davies zagrywał ze skrzydła, z piłką minął się Trapp, ale Coman nie trafia do pustej(!) bramki!!!
Kolejna próba Lewandowskiego po podaniu Perisicia. Polak uderzał z półobrotu, ale zabrakło mu nieco pracyzji. Na gola trzeba jeszcze poczekać.
Ponad 20 minut za nami. Eintracht na Allianz Arenie nie ma na razie nic do powiedzenia. Bayern robi, co chce w każdym z sektorów boiska.
Na skrzydle znalazł się Lewandowski i teraz to on dośrodkowywał. Dobrze w bramce Eintrachtu zachował się Trapp.

To musiało się tak skończyć. Nie minął kwadrans, a Bayern miał już kilka świetnych okazji!
Długa piłka do Lewandowski, ten miał problem z przyjęciem, ale do piłki dopadł Mueller, który dośrodkował na głowę Perisicia, a ten trafia do siatki!
GOL! 1:0 dla Bayernu!!!
Eintracht jakby przetrwał pierwszą falę naporu. Bayern chwilowo spokojniejszy.
Bayern atakuje jak natchniony, wydaje się, że gol jest tylko kwestią czasu.
Ależ szansę miał Lewandowski?! Jak to się stało, że nie ma gola?! Mueller zagrał wzdłuż bramki, a piłka przeleciała między nogami Polaka, mimo że bramka była już pusta!
Tym razem bez zagrożenia.
Kolejna centra Perisicia i tym razem blisko był Goretzka! Znów będzie rożny.
Powinno być 1:0. Głową strzelał Mueller i Chandler wybija piłkę z linii bramkowej! Uff, wielkie szczęście miał Eintracht!
Davies do Perisicia, a ten szukał Lewandowskiego. Będzie pierwszy róg dla gospodarzy.
Wielką ochotę do gry ma od początku Davies. Młody Kanadyjczyk rzucił właśnie wyzwanie trzem rywalom. Tym razem mu się nie udało.
Złe wybicie Hiteregera, ale Austriak miał szczęście, że Perisić, który doskoczył do piłki był na spalonym.
Od razu przebojowa akcja Daviesa, ale na razie bez zagrożenia pod bramką Eintrachtu.
Rozpoczął Bayern!
Drużyny już na murawie, za moment zaczynamy.
Obie ekipy są już po rozgrzewce.

W Eurosporcie 1 rozpoczyna się przedmeczowe studio.
Przypomnijmy, że Lewandowski będzie dziś zmotywowany podwójnie. Wszystko dlatego, że w weekend czeka go odpoczynek. W meczu z Borussią Moenchengladbach nie zagra z powodu nadmiaru żółtych kartek.
Bayern i Eintracht zmierzyły się sobą w finale Pucharu Niemiec w 2018 roku, wówczas nieoczekiwanie górą była ekipa z Frankfurtu (3:1). Od tego czasu wszystkie mecze obu zespołów kończyły się wysokimi wynikami. W starciu o Superpuchar Niemiec latem 2018 roku Bayern wygrał 5:0, a w sezonie 2018/19 zwyciężył w obu spotkaniach w Bundeslidze - 3:0, 5:1. W obecnym sezonie Eintracht wygrał jesienią 5:1 (rywale grali przez prawie cały mecz w dziesiątkę), jednak w rundzie rewanżowej, kilkanaście dni temu, lepszy był Bayern - 5:2.
Media społecznościowe Eintrachtu opanowały w ostatnich dniach czerń i biel. To oczywiście wsparcie ogólnoświatowych protestów przeciw rasizmowi, które zainicjowała śmierć George'a Floyda w Minneapolis.

Robert Lewandowski, co zupełnie naturalne, rozpoczyna w pierwszym składzie Bayernu.

Znamy składy obu ekip!
Arbitrem meczu będzie Marco Fritz, który w maju sędziował starcie tych drużyn w Bundeslidze (Bayern wygrał 5:2). 42-latek poprowadził też spotkanie Bayernu z Eintrachtem w finale Superpucharu dwa lata temu. Bawarczycy rozgromili wówczas rywala aż 5:0.

Bayern i Eintracht zmierzyły się sobą w finale tych rozgrywek w 2018 roku, wówczas nieoczekiwanie górą była ekipa z Frankfurtu (3:1).
Eintracht zaakcentuje dziś swoją akceptację dla akcji Black Lives Matter i wystąpi w Monachium w specjalnych koszulkach.

No to może małe przypomnienie bramek z poprzednich rund?
Jak myślicie, Bawarczycy zadebiutują dziś w nowych koszulkach?

A my zapraszamy wspólnie z Mateuszem Borkiem.
Szklany Hiszpan być może dziś wystąpi. Thiago Alcantara właściwie całą karierę zmaga się z różnymi kontuzjami. Nie inaczej jest w tym sezonie.

Tego materiału nie mogło tutaj zabraknąć
Transmisja spotkania od 20.45 w Eurosporcie 1. 15 minut wcześniej zapraszamy na przedmeczowe studio.
Lewandowski jest też siódmym strzelcem w historii DFB Pokal. Mecz z Eintrachtem wydaje się być idealną szansą, by jeszcze mocniej przybliżyć się do legend niemieckiej piłki.
W trwającej edycji Pucharu Niemiec Lewandowski trafiał trzykrotnie i zachował ogromną szansę na koronę króla strzelców rozgrywek.
W ostatnim meczu Bundesligi Polak zdobył 30. ligową bramkę, ale obejrzał też żółtą kartkę, która eliminuje go z występy w sobotnim spotkaniu przeciwko Borussii Moenchengladbach. Tym większa będzie jego motywacja w dzisiejszym starciu.
Bayern po wznowieniu rozgrywek znajduje się w kapitalnej formie, wygrał wszystkie pięć meczów. Pięć goli strzelił w tych spotkaniach Robert Lewandowski, który nie przestaje zachwycać skutecznością.
Miejsce w finale zostało jedno, a chętnych jest dwóch - Bayern i Eintracht. Każdy inny wynik niż zwycięstwo Bawarczyków byłby jednak sensacją.
We wtorkowym półfinale wszystko potoczyło się zgodnie z planem - Bayer Leverkusen łatwo pokonał czwartoligowe Saarbrucken i w środę czeka na wyłonienie rywala w meczu o trofeum.
BAYERN MONACHIUM - EINTRACHT FRANKFURT 2:1
Bramki: Perisić (14'), Lewandowski (74') - Costa (70')
Autor: pqv / Źródło: eurosport.pl