Bayern Monachium - Dynamo Kijów, wynik meczu i relacja - Liga Mistrzów

29/09/2021, 20:52 GMT+2

Dwa spotkania, osiem goli strzelonych i żadnego straconego. Bayern zachwyca w Lidze Mistrzów. W środę w drugim meczu grupy E ekipa z Monachium pokonała u siebie Dynamo Kijów 5:0. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski.

Choć Dynamo dość regularnie występuje w Lidze Mistrzów, to z Bayernem po raz ostatni ukraińska ekipa mierzyła się pod koniec marca 2000 roku. Wtedy to kijowianie wygrali 2:0 w drugiej fazie grupowej. Teraz trudno było spodziewać się podobnego rezultatu. Bayern bowiem kapitalnie rozpoczął nowy sezon Ligi Mistrzów.

Lewandowski jak zawsze

14 września podopieczni Juliana Nagelsmanna pokonali na wyjeździe FC Barcelonę 3:0. Dwa gole wtedy dla Bayernu strzelił Robert Lewandowski. Dynamo natomiast u siebie bezbramkowo zremisowało z lizbońską Benfiką.
W środę w pierwszym składzie gości nie zobaczyliśmy awizowanego wcześniej Tomasza Kędziory, ale w wyjściowym gospodarzy zagrał oczywiście Lewandowski.
Nie minął kwadrans, a kapitan reprezentacji miał już na koncie kolejną bramkę. Po zagraniu ręką Sirgieja Sydorczuka pewnie wykorzystał rzut karny. To był dla niego już 76. gol w karierze w Lidze Mistrzów.

Dynamo miało wielkie problemy z przekroczeniem linii środkowej boiska. Bayern kontrolował wydarzenia na murawie. W 27. minucie genialne prostopadłe podanie zaprezentował Thomas Mueller. Lewandowski pewnym strzałem z kilkunastu metrów nie dał szans Heorhijowi Buszczanowi.
To był dla Polaka już czwarty gol w tej edycji najbardziej prestiżowych rozgrywek na Starym Kontynencie. Lewandowski tym samym umocnił się na trzecim miejscu w klasyfikacji strzelców Champions League od początku tych rozgrywek, tj. od sezonu 1992/93. Więcej goli od niego mają tylko Portugalczyk Cristiano Ronaldo - 136 oraz Argentyńczyk Lionel Messi - 121.
Ekipa z Kijowa nie mogła wiele zrobić. Tak naprawdę ich jedyną szansą były kontrataki, ale było ich niewiele.

Zmiennik Lewandowskiego z golem

Po zmianie stron Bayern specjalnie się nie wysilał. Podopieczni Nagelsmanna mieli kolejne okazje, brakowało precyzji albo dobrze spisywał się Buszczan. Dynamo próbowało strzelić gola kontaktowego, ale "nadziało" się na wspaniałą kontrę miejscowych w 68. minucie.
Pięknym strzałem pod poprzeczką popisał się Serge Gnabry. Reprezentant Niemiec zdobył tym samym dziesiątą bramkę w 28. występie w Lidze Mistrzów w karierze. Sześć minut potem monachijczycy prowadzili już 4:0.
Leroy Sane dośrodkowywał, ale skiksował i zamiast podania wyszedł mu znakomity strzał. Pasywnie w tej sytuacji zachował się Kędziora, który pojawił się w 46. minucie.
Niedługo potem z boiska zszedł Lewandowski. Zastąpił go Éric Maxim Choupo-Moting i świetnie wykorzystał szansę. Strzelił gola w 87. minucie.
W drugim meczu grupy E Benfica pokonała w Lizbonie Barcelonę 3:0.
Bayern Monachium - Dynamo Kijów 5:0 (2:0)Bramki: Lewandowski 12', 27', Gnabry 68', Sane 74', Choupo-Moting 87'.