Bayern Monachium - Dynamo Kijów. Leroy Sane o efektownym golu - Liga Mistrzów

30/09/2021, 06:04 GMT+2

Leroy Sane w środowy wieczór mógł pochwalić się golem niezwykłej urody, ale po meczu z Dynamem Kijów przyznał, że akcja bramkowa miała wyglądać zupełnie inaczej. - Miałem szczęście, że moja technika w tej sytuacji nie była tak dobra - dodał piłkarz Bayernu Monachium. Jego zespół wygrał w Lidze Mistrzów 5:0.

Była 74. minuta, gdy Sane popędził lewym skrzydłem i zdecydował się na dośrodkowanie. Piłka zamiast trafić do jednego z kolegów w polu karnym, wylądowała niespodziewanie w siatce. Jej lot kompletnie zaskoczył bramkarza gości Heorhija Buszczana.
W takich okolicznościach padł gol na 4:0. Wcześniej bramki zdobyli Robert Lewandowski (dwie) i Serge Gnabry (po asyście Sane). Wynik w 87. minucie ustalił rezerwowy Maxim Choupo-Moting, który zastąpił Lewandowskiego.

Sane: chciałem po prostu podać

Po meczu Sane został zapytany o swojego gola (1:55 na filmie zamieszczonym poniżej).
- To nie było celowe, chciałem po prostu podać piłkę - nie ukrywał. - Miałem szczęście, że moja technika w tej sytuacji nie była tak dobra - dodał.

- Dynamo jest dobrą drużyną, ale pokazaliśmy naszą dominację, zwłaszcza pod koniec spotkania. Nie pozwoliliśmy rywalom na wiele - podsumował Sane.
W ekipie z Kijowa od początku drugiej połowy wystąpił reprezentant Polski Tomasz Kędziora.
Bayern po dwóch kolejkach LM ma sześć punktów, osiem zdobytych bramek i ani jednej straconej. Na szarym końcu tabeli grupy E jest niespodziewanie Barcelona, która uległa w Lizbonie Benfice 0:3 i nie ma jeszcze ani punktu, ani strzelonego gola, ani nawet... celnego strzału. W inauguracyjnej kolejce została pokonana u siebie przez monachijczyków również 0:3. Druga Benfica uzbierała cztery punkty, trzecie Dynamo - jeden.