Bayern Monachium - Crvena Zvezda: wynik meczu, składy, bramki - Liga Mistrzów 2019/20

18/09/2019, 20:53 GMT+2

Ataki od początku do końca, mnóstwo sytuacji i na koniec zwycięstwo 3:0 (1:0). Bayern w środowym spotkaniu pierwszej kolejki Ligi Mistrzów pokonał Crvenę Zvezdę. Gola w starciu z ekipią z Belgradu strzelił Robert Lewandowski.

Bayern rozpoczął kolejny sezon Ligi Mistrzów znów z wielkimi nadziejami. W stolicy Bawarii od 2013 roku czekają na sukces w najbardziej prestiżowych rozgrywkach w Europie. Wtedy to monachijczycy zdobyli ostatni Puchar Europy. W finale pokonali Borussię Dortmund. Od tego czasu występy drużyny z Allianz Arena w tych zmaganiach kończyły się zawodem.

Dobra postawa Borjana

Pierwszy rywal na start nowej edycji wydawał się idealny. Crvena Zvezda awansowała do Ligi Mistrzów przez kwalifikacje i tego dnia w Monachium miała być tylko tłem dla gospodarzy. Tak właśnie było i to od początku. Przewaga Bayernu była niepodważalna. Na bronioną przez Milana Borjana bramkę gości co chwilę sunęły ataki Bayernu. Gracze z Belgradu mieli jednak sporo szczęścia, bo pierwszego gola stracili dopiero w 34. minucie.
Wtedy znakomitą akcję lewą stroną przeprowadził pozyskany latem z Interu Ivan Perisić. Chorwacki skrzydłowy pięknie dośrodkował do Kingsleya Comana. Francuz popisał się efektownym szczupakiem i strzelił szóstego gola w 22 występie w LM. 23-latek od początku sezonu jest w bardzo dobrej formie. W końcu nie ma problemów z kontuzjami, które kilkukrotnie zatrzymywały już jego karierę. Teraz wszystko wygląda w porządku.
Monachijczycy ciągle atakowali, ale świetnie spisywał się Borjan. 31-letni kanadyjski golkiper pochodzenia serbskiego w tym sezonie już kilkukrotnie ratował zespół w niezwykle trudnych sytuacjach. To głównie jemu belgradczycy zawdzięczają awans do Ligi Mistrzów.
Polscy kibice oczywiście najbardziej liczyli na Roberta Lewandowskiego. On w trzech poprzednich edycjach zawsze strzelał gola w inauguracyjnym spotkaniu. Teraz pierwszy celny strzał oddał w 39. minucie. Kopnięcie było jednak zbyt słabe. Przed przerwą 31-latek miał lepszą okazję, ale również jej nie wykorzystał.

Huraganowe ataki Bayernu

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Trwało oblężenia bramki przyjezdnych, ale ekipa z Serbii dobrze się broniła. Nadal nie do pokonania był Borjan.
W 65. minucie Lewandowski miał jeszcze lepszą okazję. Po lobie Perisicia piłka trafiła w poprzeczkę, a potem pod nogi Polaka. Ten nożycami strzelił jednak bardzo źle i niecelnie.
Goście przetrwali huragnanowe ataki i sami mieli szansę na gola. W 78. minucie ładnym technicznym strzałem zaskoczył Marko Marin. Po jego kopnięciu prawą nogą piłka o kilkadziesiąt centymetrów minęła bramkę bronioną przez Manuela Neuera. Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła.

Dwie minuty później Lewandowski sam wypracował sytuację i w końcu strzelił gola. Polak do samego końca agresywnie atakował rywali, którzy popełnili błąd. Były piłkarz m.in. Lecha i Znicza zdobył tym samym 54. bramkę w Lidze Mistrzów w 81. występie.
W doliczonym czasie gry Thiago pięknie rozegrał rzut wolny, a rezerwowy Thomas Mueller strzelił z powietrza. Wynik 3:0 utrzymał się do końca. Serbski zespół bronił się praktycznie przez cały mecz i niczym nie zaskoczył.
We wcześniejszym starciu grupy B Tottenham, a więc finalista z poprzedniego sezonu zaledwie zremisował 2:2 w Pireusie z Olympiakosem. W pierwszej połowie goście z Londynu prowadzili już 2:0.
Bayern Monachium – Crevena Zvezda 3:0 (1:0)
Bramka: Coman 34', Lewandowski 60', Mueller 90'
SKŁADY:
Bayern: Neuer - Kimmich, Suele, Pavard, Hernandez - Coman, Tolisso (65’ Martinez), Coutinho (83’ Mueller), Thiago, Perisić (66’ Gnabry) - Lewadnowski

Crvena Zvezda: Borjan - Gobeljić, Milunović, Degenek, Jander - Garcia (83’ Vukanović), Canas, Marin, Jovancić (62’ Vulić), van La Parra, Pavkov (70’ Boakye)
1. kolejka Ligi Mistrzów:środa, 18 wrześniagrupa BBayern Monachium - Crvena Zvezda Belgrad 3:0 (1:0)
Olympiakos Pireus - Tottenham Hotspur 2:2 (1:2)grupa A
Club Brugge - Galatasaray Stambuł 0:0
Paris Saint-Germain - Real Madryt 3:0 (2:0)