Bayern Monachium - Borussia Moenchengladbach: transmisja w TV i online w Internecie. Gdzie oglądać mecz? Bundesliga

05/05/2021, 13:55 GMT+2

Bayern Monachium - Borussia Moenchengladbach. W sobotę Bawarczycy mogą przypieczętować wywalczenie 31. mistrzostwa Niemiec w historii klubu, a Robert Lewandowski spróbuje zbliżyć się do osiągnięcia legendarnego Gerda Muellera.

Polskiemu napastnikowi brakuje czterech bramek do wyrównania legendarnego osiągnięcia Niemca z sezonu 1971/1972, gdy ten zdobył ich 40.
- Robert est skoncentrowany na rekordzie, ale wie, że najważniejsze jest nasze zwycięstwo - stwierdził trener Bayernu Hansi Flick na przedmeczowej konferencji prasowej.
- On oddaje mnóstwo strzałów, a najwięcej korzysta, gdy gramy jak chcemy. Bez wątpienia ma ogromną jakość i jest najlepszym piłkarzem pod bramką w ostatnich latach - dodał Flick.

Wracają po przerwie

Ekipy Bayernu i Borussii Moenchengladbach wracają do gry po dwutygodniowej przerwie.
W zeszły weekend w Niemczech rozgrywane były półfinały krajowego pucharu. 13 maja w Berlinie o trofeum zagrają Borussia Dortmund (po zwycięstwie 5:0 nad drugoligowym Holstein Kiel) i RB Lipsk (wygrana po dogrywce z Werderem Brema 2:1).

Bayern liderem tabeli Bundesligi

Przed 32. kolejką Bayern prowadzi w Bundeslidze z dorobkiem 71 punktów. Aż o 25 mniej uzbierała drużyna z Moenchengladbach, zajmująca siódme miejsce w tabeli.
Monachijczycy są praktycznie pewni tytułu. Mają siedem punktów przewagi nad wiceliderem RB Lipsk i trzy mecze do rozegrania. Już w poprzedniej kolejce piłkarze Bayernu mogli świętować, ale niespodziewanie przegrali na wyjeździe z FSV Mainz (1:2), a zespołowi z Lipska nie powinęła się noga w spotkaniu u siebie z VfB Stuttgart (2:0).

Bayern - Moenchengladbach: transmisja, gdzie oglądać online

Bawarczycy mistrzami mogą zostać jeszcze przed meczem z Borussią Moenchengladbach, jeśli w sobotę RB Lipsk straci punkty z Borussią Dortmund (spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.30).
Ale Bayern ma rachunki do wyrównania z najbliższym rywalem. W styczniu monachijczycy po emocjonującym meczu ulegli gospodarzom 2:3, choć prowadzili 2:0. Wynik z rzutu karnego otworzył wówczas Robert Lewandowski, drugie trafienie dołożył Leon Goretzka. Borussia Moenchengladbach jeszcze przed przerwą doprowadziła do wyrównania po golach Jonasa Hofmanna. W drugiej połowie zwycięską bramkę zdobył Florian Neuhaus.

Lewandowski kolejny raz najskuteczniejszy

Tytułu króla strzelców może być pewny też Lewandowski. Polak ma 36 goli w tym sezonie ligowym, o 11 wyprzedza Erlinga Haalanda z Borussii Dortmund i Andre Silvę z Eintrachtu Frankfurt. To będzie szósta armata w karierze Lewandowskiego.
Autor: kz, fira/TG / Źródło: eurosport.pl