Bayer Leverkusen - Bayern Monachium: wynik meczu i relacja - Bundesliga

19/03/2023, 19:01 GMT+1

Bayern pokonany w lidze niemieckiej. Obrońcy tytułu w niedzielę przegrali wyjazdowe spotkanie z z Bayerem Leverkusen 1:2, choć długo wydawało się, że wrócą do Monachium z kompletem punktów. Spotkanie zakończyłoby się zapewne innym wynikiem, gdyby nie VAR, który naprawiał błędy sędziego.

Były zespół Roberta Lewandowskiego pojechał na wyjazdowe spotkanie jako druga drużyna Bundesligi. Pozycję lidera stracił w sobotę po tym, jak Borussia Dortmund rozbiła na swoim stadionie FC Koeln 6:1.
W niedzielę do pewnego momentu wszystko szło zgodnie z planem monachijczyków. Po pierwszej połowie wyszli na prowadzenie, gola strzelił Joshua Kimmich. Po przerwie doszło jednak do niespodziewanych wydarzeń.

VAR w akcji, działy się przedziwne rzeczy

Bayer doczekał się dwóch rzutów karnych. Okoliczności ich podyktowania były wyjątkowe. Dwukrotnie faulowany był ten sam piłkarz - Amine Adli. Za jednym i za drugim razem arbiter, zanim wskazywał na jedenasty metr, pokazywał graczowi gospodarzy żółte kartki za symulowanie faulu.
Na szczęście jego błędy wyłapali sędziowie VAR, a on sam po prześledzeniu sytuacji na monitorze zmieniał swoje decyzje. Z karnego nie mylił się Exequiel Palacios. Po drugim jego golu, siedemnaście minut przed końcem, Bayer wyszedł na prowadzenie. Potem zdołał utrzymać je do końca.

W następnej kolejce hit Bayern - Borussia

Monachijczycy w tej chwili tracą do Borussii jeden punkt. Nad trzecim Unionem Berlin mają cztery przewagi. Do końca zostało dziewięć kolejek. W następnym meczu, 1 kwietnia, zagrają u siebie właśnie z zespołem z Dortmundu.
Bayer - Bayern 1:2 (Palacios 55', 73' - Kimmich 22')