Bayer Leverkusen - Bayern Monachium: wynik meczu i dwa gole Roberta Lewandowskiego

17/10/2021, 14:28 GMT+2

Robert Lewandowski szybko udowodnił, że zmagał się nie ze złą formą, a jedynie złym momentem. W spotkaniu Bundesligi z Bayerem Leverkusen otworzył wynik po kapitalnym, instynktownym strzale piętą. Potem dorzucił także kolejnego gola, dzięki czemu jest najlepszym strzelcem ligowego sezonu w Niemczech ex aequo z Erlingiem Haalandem.

Ligowe spotkanie z Eintrachtem Frankfurt i dwa mecze eliminacji mistrzostw świata w reprezentacji: z San Marino i Albanią. Tyle trwała strzelecka niemoc piłkarza roku 2020.

Snajperski pojedynek co się zowie

W przypadku tak znakomitego, konsekwentnego i powtarzalnego zawodnika jak Lewandowski wypada się jednak zastanowić, czy "niemoc" jest właściwym określeniem. W przekroju kolejnych sezonów z bramkowymi rekordami gorsze okresy to bowiem chwile. Spotkanie z Bayerem jedynie to potwierdziło.
Bayern wygrał w Leverkusen 5:1, stał się przy okazji nowym liderem Bundesligi. Ogromna w tym zasługa Polaka.
"Lewy" dzięki dwóm bramkom zdobytym w Leverkusen zrównał się z Erlingiem Haalandem na czele klasyfikacji strzelców Bundesligi - obaj mają po dziewięć goli. Norweg z Borussii Dortmund w sobotę również dorzucił dwa trafienia.
Trzecim najlepszym strzelcem ligi jest Patrik Schick, który uratował honor Bayeru przeciwko Bayernowi i ma na koncie siedem bramek.

Jak padały gole Lewandowskiego?

Lewandowski do tego, co potrafi najlepiej, powrócił już w piątej minucie starcia na BayArena. Nabiegł na piłkę odegraną w polu karnym przez Dayota Upamecano, uderzając z powietrza piętką w kapitalnym, efektownym stylu.
Po półgodzinie pierwszej połowy cieszył się z drugiego gola, wówczas zakończył spokojnie akcję w polu karnym po podaniu Alphonso Daviesa. Na boisku wytrzymał nieco ponad godzinę, zmieniony 25 minut przed końcem przez Jamala Musialę. Na wszystkich frontach uzbierał jak dotąd 15 goli w 11 meczach.