Bayer Leverkusen - Bayern Monachium: gole Roberta Lewandowskiego w finale Pucharu Niemiec

04/07/2020, 20:21 GMT+2

Przyjął długie zagranie od Manuela Neauera, popatrzył i oddał strzał, z którym nie poradził sobie bramkarz Bayeru Leverkusen Lukas Hradecky. Tak Robert Lewandowski strzelił swojego pierwszego gola w finale Pucharu Niemiec. W końcówce znów pokonał bramkarza Aptekarzy, popisując się precyzyjną podcinką.

Kapitan reprezentacji Polski podwyższył prowadzenie Bayernu Monachium. Strzelił gola, którego sam do końca nie mógł się spodziewać. Potem zrobił to jeszcze raz, strzelając na 4:1.

Przyjęcie, strzał i gol

Po 58. minutach Bayern prowadził już 2:0. Wtedy piłka trafiła do Manuela Neuera. Bramkarz mistrzów Niemiec zauważył, że obrońcy z Leverkusen nico odpuścili krycie Polaka. Zagrał więc piłkę niemal przez całe boisko, w okolice 40. metra od bramki rywala. Tam czyhał na nią Lewandowski.
Polak zrobił wszystko perfekcyjnie. Błyskawicznie zgasił futbolówkę w kierunku bramki Hradecky'ego. Piłka jeszcze kozłowała, ale kapitan reprezentacji Polski się nie wahał, bez namysłu uderzył z powietrza. Fiński bramkarz teoretycznie miał wszystko pod kontrolą, ale się pomylił. Najpierw zbił futbolówkę do ziemi, ale ta odbiła się w taki sposób, że wturlała się do bramki. 30-latek próbował jeszcze ratować sytuację, ale było już za późno.
Lewandowski sam wyglądał, jakby nie mógł w to uwierzyć. Popatrzył jeszcze na bocznego sędziego, tak jakby chciał się upewnić, czy nie było spalonego. Po kilku sekundach cieszył się już z piątego gola w tej edycji Pucharu Niemiec.

Podcinka w końcówce

Potem dla Bayeru trafił Sven Bender. Jednak Lewandowski nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.
W 89. minucie piłkę wystawił mu wprowadzony w drugiej połowie Ivan Perisić. "Lewy" podciął futbolówkę i z bliska pokonał wychodzącego z bramki Hradecky'ego. Gol numer sześć i korona króla strzelców tych rozgrywek stała się faktem.
Bayern ostatecznie wygrał 4:2 (z rzutu karnego dla Leverkusen trafił jeszcze Kai Havertz). To 20. triumf tego klubu w Pucharze Niemiec.
Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 4:2 (2:0)
Bramki: Alaba (16.), Gnabry (24.), Lewandowski (59., 89.) - Bender S. (63.), Havertz (90. k.)

Autor: Skrz/po / Źródło: eurosport.pl