BATE Borysów - Rosenborg Trondheim: wynik meczu - El. Ligi Mistrzów

24/07/2019, 19:14 GMT+2

Piłkarze BATE Borysów nieco bliżej przejścia kolejnej przeszkody w eliminacjach Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu II rundy pogromca Piasta Gliwice pokonał Rosenborg Trondheim 2:1.

Chociaż przez większość dwumeczu z Piastem mistrz Białorusi nie był lepszym zespołem, to jednak zdołał awansować do II rundy. Stało się tak dzięki dwóm golom w końcówce rewanżowego starcia w Gliwicach (3:2 w dwumeczu dla BATE).
W następnej rundzie na mistrza Białorusi czekał mistrz Norwegii, który rundę wcześniej bez najmniejszych problemów uporał się z Linfield FC z Irlandii Północnej (w dwumeczu 6:0).

Skromna zaliczka przed rewanżem

Zespół Aleksieja Bahy od początku ruszył do ataków, jakby chciał wypracować sobie jak najlepszą zaliczkę przed rewanżem. Już w 4. minucie po faulu Alexandra Soderlunda sędzia nie zawahał się zagwizdać i wskazać na jedenasty metr, a norweskiemu napastnikowi pokazać żółtą kartkę. Rzut karny wykorzystał Igor Stasiewicz.
Norwegowie jednak nie złożyli broni. W 25. minucie udało im się doprowadzić do remisu. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Vegara Eggena Hedenstada wykorzystał Anders Konradsen. Zdobyta bramka rozochociła przyjezdnych, którzy kilka chwil później mogli prowadzić. Po strzale z woleja Birgera Melinga piłka przeleciała tuż obok prawego słupka bramki BATE.
To, co nie udało się Norwegom, udało w 51. minucie gospodarzom. Strzelec pierwszego gola tym razem pełnił rolę asystenta, nogę dołożył Maksim Skawysz, a piłka wylądowała w bramce.
Niespełna kwadrans przed końcem na murawie pojawił się Hervaine Moukam, a więc piłkarz, który przed tygodniem rozruszał grę BATE w Gliwicach i wydatnie przyczynił się do awansu. Tym razem jednak to piłkarze Rosenborga byli bliżej strzelenia drugiego gola niż gospodarze trzeciego. Skończyło się na 2:1.
Rewanż za tydzień w Trondheim. Aby wystąpić w grupie Ligi Mistrzów, zespoły muszą przejść jeszcze dwie rundy. Na zwycięzcę tej rywalizacji czeka dwumecz z lepszym z pary NK Maribor - AIK Solna.