Bartosz Białek z pierwszym golem w Bundeslidze. W meczu Wolfsburg - Werder - Piłka nożna

28/11/2020, 07:49 GMT+1

Bartosz Białek strzelił swojego pierwszego gola w Bundeslidze. W końcówce piątkowego meczu 9. kolejki 19-letni napastnik VfL Wolfsburg pokonał bramkarza Werderu Brema, ustalając wynik na 5:3.

Dla wychowanka Zagłębia Lubin był to dopiero trzeci ligowy występ w barwach Wolfsburga. Na boisku pojawił się w 81. minucie, a do siatki rywala trafił w doliczonym czasie gry. Młodzieżowy reprezentant Polski udanie rozegrał kontratak z Joao Victorem i choć przez jednego z obrońców został przewrócony przed polem karnym, szybko wstał i skutecznie wykończył podanie Brazylijczyka.

Minut wciąż niewiele

W swoich dwóch wcześniejszych meczach w Bundeslidze (1 listopada z Herthą i 21 listopada z Schalke 04) Białek zagrał zaledwie po minucie. W barwach Wilków zadebiutował 12 września w spotkaniu Pucharu Niemiec z Unionem Fuerstenwalde. W meczu wygranym 4:1 rozegrał 16 minut.

Białek trafił do Niemiec w sierpniu tego roku z Zagłębia za 5 mln euro. Jego umowa ważna jest do czerwca 2024 roku. "Bild" od początku porównywał go do najlepszego polskiego napastnika, nazywając "Mini-Lewandowskim".
Dzięki wygranej Wolfsburg awansował na piąte miejsce w Bundeslidze. Wilki są obok Bayeru Leverkusen jedynym zespołem bez porażki. Do prowadzącego Bayernu tracą dwa punkty. Lider swój mecz 9. kolejki rozegra w sobotę w Stuttgarcie.
Autor: br / Źródło: eurosport.pl