Barcelona - Espanyol: wynik meczu i relacja - Primera Division, piłkna nożna

09/07/2020, 05:50 GMT+2

Jedni pozostają w walce o mistrzostwo Hiszpanii, drudzy po 27 latach żegnają się z La Liga - taki finał miały 172. derby Barcelony. W środę na Camp Nou FCB pokonała Espanyol 1:0.

Wszystko, co najważniejsze tego dnia, wydarzyło się w ciągu kilku minut. W 50. czerwoną kartkę za brutalny faul zobaczył Ansu Fati z Barcelony. 17-letni napastnik pochodzący z Gwinei Bissau na boisku przebywał od początku drugiej połowy.

Siły wyrównały się zaledwie kilka chwil później, kiedy równie nieodpowiedzialnie zachował się Pol Lozano - jego sędzia także odesłał do szatni. W chaosie lepiej odnaleźli się gospodarze i objęli prowadzenie po ładnym podaniu piętą Francuza Antoine'a Griezmanna, zablokowanym strzale Argentyńczyka Lionela Messiego i skutecznej dobitce Luisa Suareza.

To jego 15. trafienie ligowe w tym sezonie, mimo że Urugwajczyk opuścił sporą jego część z powodu kontuzji. Liderem klasyfikacji strzelców jest Messi z 22 golami.

Real odpowie w piątek

Broniąca tytułu Barcelona zgromadziła 76 punktów i musi odrobić jeszcze dwa, aby wyprzedzić w tabeli Real Madryt (stołeczny zespół ma 77, przy równej liczbie wyżej sklasyfikowani będą Królewscy ze względu na korzystniejszy bilans bezpośrednich spotkań). Przewaga stołecznego zespołu, który wygrał siedem ostatnich meczów, może jednak znów wzrosnąć w piątek, kiedy podejmie Alaves.

Espanyol ma 24 punkty i jest ostatni. Do zdobycia pozostało mu najwyżej dziewięć, a do miejsca gwarantującego utrzymanie traci 11.