Barcelona - Dynamo Kijów: wynik meczu Ligi Mistrzów

20/10/2021, 19:11 GMT+2

Piłkarze Barcelony zdobyli pierwsze punkty i pierwszego gola w obecnej edycji Ligi Mistrzów. W środowym meczu grupy E pokonali u siebie Dynamo Kijów 1:0 po trafieniu Gerarda Pique. W ukraińskiej drużynie do 78. minuty grał Tomasz Kędziora.

Dla Katalończyków mecz z Dynamem miał ogromne znaczenie. Po porażkach po 0:3 u siebie z Bayernem Monachium i na wyjeździe z Benficą Lizbona znajdowali się w trudnej sytacji. Ewentualna kolejna wpadka byłaby bardzo kosztowna.
Ostatecznie jednak Barcelona wywalczyła skromne zwycięstwo. O wyniku przesądził gol w 36. minucie Pique, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie Jordiego Alby i z bliska trafił do siatki.

Najstarszy strzelec

W ten sposób, jak poinformowała UEFA, doświadczony obrońca stał się najstarszym strzelcem gola dla Barcelony w Champions League - dokonał tego dokładnie w wieku 34 lat i 260 dni. Dotychczas takim mianem mógł się poszczycić Sylvinho, który zdobył bramkę dla Barcelony w LM w grudniu 2008 roku, mając wówczas 34 lata i 241 dni.
Autor: TG / Źródło: PAP