Azjatycka Liga Mistrzów - Jeonbuk Motors - Yokohama F. Marinos, bramkarz Yuji Kajikawa popełnił błąd w debiucie

13/02/2020, 13:15 GMT+1

Nie ma siły, na boisku błędy zdarzają się każdemu, nawet najlepszym. Ale błąd takich rozmiarów, na dodatek w debiucie? Bramkarz Yuji Kajikawa nie wiedzieć czemu ruszył do piłki daleko na przedpole, co - rzecz jasna - źle się dla jego drużyny zakończyło.

W ramach Azjatyckiej Ligi Mistrzów południowokoreański Jeonbuk Motors podejmował gości z Japonii, ekipę Yokohama F. Marinos.

W 79. minucie miejscowi zaatakowali. Musieli, bo przegrywali 0:2. Z własnej połowy obrońca posłał długie podanie w stronę pola karnego rywali.

Kajikawa przeprosił kolegów

Strzegący bramki gości Kajikawa zaryzykował. Wybiegł na 25. m, na dodatek w okolice linii bocznej i próbował wybić piłkę.
Prawdopodobnie w przeszłości wielokrotnie oglądał w akcji Manuela Neuera. Golkiper reprezentacji Niemiec i Bayernu Monachium uważany jest za prekursora gry poza polem karnym.
Tym razem Kajikawa jednak miał pecha. Swojego obrońcy nie zauważył, więc panowie prawie się zderzyli. Piłki żaden z nich nawet nie trącił.
Dopadł do niej za to Kyu-seong Jo z Motors i technicznym uderzeniem posłał do siatki.

Kajikawa gestem przeprosił kolegów, co innego mu zostało. I tak miał szczęście, bo wynik już się nie zmienił. Goście wygrali 2:1. 28-latek w zwycięskiej drużynie debiutował - barwy klubowe zmienił 4 stycznia, do Yokohama F. Marinos trafił z Tokushima Vortis.
Autor: rk / Źródło: eurosport.pl