Atromitos - Legia Warszawa: wynik meczu na żywo i relacja live - Eliminacje Ligi Europy

14/08/2019, 15:09 GMT+2

Legia Warszawa wygrała w Atenach z Atromitosem 2:0 i bardzo pewnie awansowała do 4. rundy eliminacji Ligi Europy. Relację z meczu przeprowadził eurosport.pl.

Następnym rywalem Legii najprawdopodobniej będzie Glasgow Rangers. Szkoci wygrali pierwszy, wyjazdowy mecz z duńskim Midtjylland 4:2 i w czwartek muszą jedynie postawić kropkę nad i.

KONIEC! Legia wygrywa 2:0 i bardzo pewnie melduje się w 4. rundzie eliminacji!
Świetna interwencja Majeckiego, zdecydowanie najtrudniejsza w całym dwumeczu! Brawo za czujność!
Cztery minuty doliczone. Dokładnie za tyle Legia zamelduje się w 4. rundzie eliminacji.
Piłka znów jak po sznurku. Kulenović, Gvilia i niestety niecelny strzał Nagy'ego.
Do dośrodkowania pofrunął teraz Wieteska. Zabrakło centymetrów.
Pięknie Kulenović do Carlitosa i strzał Hiszpania w ostatniej chwili zablokowany!
Cierpi Nagy i kartką ukarany Katranis.
Ofiarna interwencja Stolarskiego. To jest dobry mecz tego zawodnika.
Strzelał Nagy. Było celnie, ale za lekko.
Brzydki faul na Kulenoviciu i Legia będzie miała rzut wolny z narożnika pola karnego.
Obie drużyny już wyraźnie wyczekują na ostatni gwizdek. Atromitos jest już pogodzony z porażką, a legioniści nie zamierzają się przemęczać.
Carlitos za Luquinhasa - ostatnia zmiana w Legii.
Brawo Majecki. Młody bramkarz pewnie broni strzał Umbidesa.
Ajjj, było blisko. Precyzyjna wrzutka Gvilii i Kulenović uprzedzony w ostatniej chwili.
Niezły pomysł z dośrodkowaniem na 10. metr, ale nie udało się zagrozić bramce rywali.
Dobra akcja Stolarskiego w narożniku. Legia ma stały fragment gry.
Kolejna zmiana w Legii. Vesovicia zastępuje Nagy. Czarnogórzec ma za sobą naprawdę niezły występ.
Farley huknął z dobrych 30 metrów. Moc w tym była, gorzej z precyzją.
Powinno być 3:0! Świetny odbiór Vesovicia, później Kulenović do Gvilii i bardzo dobrze broni bramkarz Atromitosu.
Jeśli chodzi o Rochę, to by było na tyle. Za niego Mateusz Wieteska.
Dobrze zapowiadała się kontra Legii, ale Luquinhas został w porę zatrzymany. Legia się cofnęła i spokojnie czeka, co zrobi Atromitos. Wynik się zgadza, więc warszawianie nie muszą się zbytnio wysilać.
Zmiana u rywali. Ugrai za Khilę.
W Atenach od kilku minut dużo spokojniej. Legia wyraźnie ma sytuację pod kontrolą.

Dośrodkowanie Vesovicia i Gvilia z trudnej pozycji kończy akcję uderzeniem zewnętrzną częścią stopy. Znów akcja - palce lizać! Już nic nie powinno odebrać awansu!
GVILIA I 2:0!!!
Jeszcze jeden strzał Kulenovicia. Skuteczność wciąż do dużej poprawki.
Dobre prostopadłe podanie Luquinhasa i dobra szansa Kulenovicia. Chorwat uderzył jednak zbyt lekko.
Środkiem przedzierał się Rocha. Wyglądało to nieźle, ale skończyło się na trzecim obrońcy.
Zaczynamy drugą połowę! Obie ekipy bez zmian.

Legia jest o 45 minut od awansu. Wicemistrzowie mają za sobą niezłą pierwszą połowę i mogli prowadzić nawet wyżej. Atromitos ma co prawda więcej do powiedzenia niż w Warszawie, ale to Legia zdobyła upragnioną bramkę. Za kwadrans ciąg dalszy emocji.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY.
LEWCZUK! Obrońca Legii ratuje przed stratą gola, wybijając piłkę tuż sprzed linii!
Gvilia uderzył nad bramką. Chyba było za blisko...
Świetna szarża Vesovica i faul Visvanisa tuż przed polem karnym. Będzie szansa.
Szybka odpowiedź Legii. Z dystansu - bardzo niecelnie - strzelał Kulenović.
Spore zamieszanie też po rzucie rożnym, ale ostatecznie piłka wylądowała w rękach Majeckiego.
Dynamiczna kontra Atromitosu i blisko gola był Manousos. Uff...
Majecki wyłapuje dośrodkowanie z rzutu wolnego, pełen spokój.
Kapitalna akcja na jeden kontakt. Podania wymieniali Gvilia i Luquinhas, a wszystko zepsuł Rocha. Wielka szkoda, bo świetnie to wyglądało.
Błąd Rochy, asekuracja Jędrzejczyka i wszystko kończy się niedokładnym dośrodkowaniem rywali.
Rocha stąpa po kruchym lodzie. Ma już kartkę, a znów ostro faulował w bocznym sektorze. Szczęśliwie nie było z tego zagrożenia.

I szybko mogło zrobić się 2:0. Dobre podanie Gvilii i minimalna pomyłka Kulenovicia!
Świetna akcja Cafu na lewym skrzydle. Portugalczyk wycofał do Gvilli, a ten wyłożył piłkę Stolarskiemu. Młody obrońca huknął sprzed pola karnego nie do obrony. Wreszcie!
GOL DLA LEGII! Brawo!!!
Rocha przerywał kontrę i trafia do notesu sędziego.
Dobre dośrodkowanie Gvilii z rzutu rożnego, ale strzał Kulenovicia zablokowany.
Legia jest teraz wyraźnie wybita z rytmu. Ataki wicemistrzów Polski są chaotyczne i nie przynoszą żadnego zagrożenia.
Atromitos wyraźnie się rozkręca. Momentami na połowę Legii zapędza się aż siedmiu zawodników greckiej ekipy.
Znów było niebezpiecznie! I znów po rzucie wolnym. Legioniści muszą wystrzegać się fauli na własnej połowie.
Ależ mamy szczęście?! Stały fragment gry dla Atromitosu z bocznego sektora i piłka trafia w poprzeczkę!
Doszedł do sytuacji Cafu, ale podjął błędną decyzję. Zamiast strzelać, próbował przyjmować i szansa uciekła.
Składna akcja, którą strzałem kończył Luquinhas. Mamy róg.
Odgryźli się teraz Grecy. Dośrodkowanie z prawej strony i niewiele zabrakło, by Majecki był w opałach. To najgroźniejsza akcja Atromitosu w całym dwumeczu.
Z dystansu strzelił Rocha, a szansę przeciąć piłkę miał Kulenović. Nie udało się. Legia ma na razie pełną kontrolę, czekamy aż wreszcie przełoży się to na trafienia.
I jeszcze raz. Identyczna piłka i tym razem technika zawiodła Gvilię!
Pierwsza świetna szans Legii! Doskonałe podanie Martinsa w pole do Luquinhasa, ale okazję zabrało złe przyjęcie, szkoda!
Brakuje dokładności. Stolarski nieźle wyprowadził akcję, ale podanie trzeba pozostawić bez komentarza.
Świetna interwencja Rochy. Portugalczyk przeciął podanie rywali i nie dopuścił do sytuacji sam na sam.
Początek spotkania nie różni się niczym od meczu w Warszawie. Legia od początku na połowie rywali.
Zaczęli!

Ostatnie minuty do pierwszego gwizdka. Obie ekipy są już w tunelu.
- Sądzę, że Atromitos będzie chciał zagrać u siebie bardziej ofensywnie, choć zdajemy sobie sprawę, że głównym pomysłem przeciwników jest kontratak. To będzie trudniejszy mecz niż przed tygodniem, nie spodziewam się takiej przewagi naszego zespołu - mówił trener Legii Aleksandar Vuković na konferencji prasowej w Atenach.
Oto skład, w jakim Legia powalczy o awans.

Zadanie będzie o tyle trudniejsze, że kontuzja uniemożliwiła grę Domagojowi Antoliciowi.
W miniony czwartek Legia była na własnym boisku zdecydowanie lepsza, ale zabrakło jej skuteczności. Na Łazienkowskiej padł remis 0:0, dlatego wicemistrzom Polski do awansu będzie potrzebny gol strzelony w Atenach. No chyba, że zawodnicy Aleksandara Vukovicia będą chcieli rozstrzygnąć w serii rzutów karnych.
ATROMITOS - LEGIA 0:2
Autor: pqv / Źródło: eurosport.pl