Atletico Madryt - Liverpool FC: wynik meczu i relacja - Liga Mistrzów

19/10/2021, 20:56 GMT+2

Wielkie emocje w szlagierze 3. kolejki Ligi Mistrzów. Atletico Madryt zaczęło mecz katastrofalnie, odrabiając straty w spektakularnym stylu. Ostatnie słowo należało jednak do Liverpoolu, który zwyciężył 3:2.

Mecz w Madrycie ledwie się rozpoczął, a goście wyprowadzili zabójczy atak. W 8. minucie trzech przeciwników przedryblował Mohamed Salah, a piłkę po jego strzale odbił jeszcze James Milner. Jan Oblak, bramkarz Atletico, był zdezorientowany. Bramkę zaliczono Egipcjaninowi.
Liverpool poczuł krew. Nacierał dalej i wymusił błąd u gospodarzy. Felipe niefrasobliwie wybił piłkę prosto pod nogi Naby'ego Keity, a ten idealnie trafił z powietrza. Było 0:2.
Ekipa The Reds wróciła na szczęśliwy stadion, gdzie w 2019 roku sięgnęła po puchar Ligi Mistrzów (pokonując w angielskim finale Tottenham), choć w następnym roku wizyta zakończyła się bolesną porażką 0:1 w 1/8 finału (w Anglii Atletico również wygrało, tym razem 3:2).

Griezmann poderwał Atletico

We wtorkowy wieczór trener madrytczyków Diego Simeone próbował uspokajać swoich piłkarzy. Otrząsnęli się po 20 minutach, biorąc się ostro do pracy, bo kontaktowego gola wbił Antoine Griezmann.
Francuz był bohaterem Atletico także w minucie 34., gdy wykończył akcję z Joao Feliksem. Goście mogli być w jeszcze większych tarapatach, bo Griezmann pędził sam na bramkę. Jednak pojedynek z Alissonem przegrał bezdyskusyjnie.

Brutalny faul, Liverpool w przewadze

Po przerwie, w minucie 52., Griezmann dokonał sztuki niezwykłej, bo po brutalnym faulu na Roberto Firmino wyleciał z boiska. Jak podał serwis statystyczny Opta, do tej pory żaden piłkarz w historii Ligi Mistrzów nie został ukarany czerwoną kartką po dwóch strzelonych golach.
Francuz przeprosił Brazylijczyka, który kilka minut dochodził do siebie.
Liverpool przeważał, ale Atletico mądrze się broniło. W końcu nadeszła 78. minuta, gdy jedenastkę pewnie wykorzystał Salah. Chwilę wcześniej w polu karnym szarżującego rezerwowego Diogo Jotę sfaulował Mario Hermoso, obrońca gospodarzy.
To był rozstrzygający moment spotkania.
W drugim meczu grupy B Porto pokonało u siebie Milan 1:0. Po trzech kolejkach liderem jest Liverpool (9 pkt), drugie jest Atletico (4 pkt), trzecie Porto (4 pkt). Tabelę zamyka Milan (0 pkt).