Atletico Madryt - Bayer Leverkusen: wynik, bramki i składy - Liga Mistrzów 2019/20

22/10/2019, 18:54 GMT+2

To nie był dobry początek 3. kolejki Ligi Mistrzów. Atletico Madryt zagrało słabo, ale wygrało u siebie z Bayerem Leverkusen 1:0. Bohaterem Rojiblancos został rezerwowy Alvaro Morata. W drugim spotkaniu grupy B Juventus o godzinie 21 podejmie Lokomotiw Moskwa.

Niespodziewana porażka u siebie z Lokomotiwem Moskwa 1:2 i blamaż z Juventusem w Turynie 0:3. Piłkarze Bayeru Leverkusen jechali zatem do Madrytu, będąc w trudnej sytuacji.
Na stadionie Wanda Metropolitano przez pierwsze 45 minut działo się niewiele. Ten czas można było zapamiętać jedynie za sprawą strzału Renana Lodiego w 32. minucie. W drugiej połowie nie było lepiej.

Osłabieni gospodarze

Bayer był dobrze zorganizowany, wytrzymał tempo spotkania, które nie było zbyt porywające. W zespole Atletico odczuwalny był brak Joao Felixa. Sprowadzony latem z Benfiki Portugalczyk skręcił kostkę w ostatnim ligowym meczu z Valencią.
Na dodatek już w 14. minucie okazało się, że szkoleniowiec Rojiblancos Diego Simeone ma kolejny problem. Kontuzji doznał stoper Jose Gimenez, a zastąpił go Mario Hermoso, dla którego był to dopiero szósty występ w sezonie.
Do absurdalnej sytuacji doszło w 63. minucie. Wyścig o piłkę toczyli Lars Bender i Diego Costa. Ten pierwszy tracił kolejne metry i postanowił uratować się wślizgiem... głową. Wiele powtórek mogło sugerować faul tego pierwszego zawodnika, ale sędzia Artur Dias nawet nie skorzystał z systemu VAR.

Nos trenerski zadziałał

Simeone zareagował dobrymi, jak się potem okazało zmianami. W 62. minucie słabego Angela Correę zastąpił Thomas Lemar, osiem minut później za Koke na murawie pojawił się Alvaro Morata. To przyniosło efekt. Lodi idealnie dośrodkował, a Morata wyprzedził Jonathana Taha. W 78. minucie Hiszpan strzałem głową strzelił jedynego gola w tym spotkaniu. W tej akcji brał udział również Lemar. Atletico - w swoim stylu - wyszarpało zwycięstwo z Bayerem.