Athletic Bilbao - Real Madryt: Wynik meczu i relacja - Superpuchar Hiszpanii

16/01/2022, 20:34 GMT+1

Real Madryt podtrzymuje świetną formę, także w tych najważniejszych meczach. Klub z Santiago Bernabeu pokonał Athletic Bilbao 2:0 w finale Superpucharu Hiszpanii i zdobył pierwsze w 2022 roku trofeum.

Bardzo dobra dyspozycja w lidze, która daje dosyć spokojne prowadzenie w tabeli, z pięciopunktową przewagą nad Sevillą. Wyjście z grupy Ligi Mistrzów z pierwszego miejsca. Pewna gra we wszystkich rozgrywkach - ten sezon dla Realu jest bardzo powtarzalny i pełen jakości.

Nawet karny nic nie zmienił

Choć w poprzednim sezonie Królewscy nie wygrali ani Primera Division, ani Pucharu Króla, to stosunkowo nowa formuła krajowego Superpucharu pozwoliła im wziąć udział w kolejnych rozgrywkach. I także tutaj zaimponować.
Jeszcze w środowym El Clasico zawodnicy Carlo Ancelottiego musieli się porządnie natrudzić i potrzebowali dogrywki, aby wygrać z ambitnie prezentującą się Barceloną 3:2. W niedzielnym finale na stadionie w Rijadzie zawodnicy z Bilbao nie byli dla faworyta żadnym rywalem.
Real szybko sobie to spotkanie ułożył pod koniec pierwszej i na początku drugiej połowy. Najpierw kapitalnym strzałem ze skraju pola karnego popisał się Luka Modrić, potem rzut karny po zagraniu ręką jednego z piłkarzy Athleticu wykorzystał Karim Benzema.
I to tyle. Baskowie aż do 89. minuty nie oddali tego dnia ani jednego celnego strzału. Aż do rzutu karnego, do którego podszedł wówczas Raul Garcia po zagraniu ręką Edera Militao. Nic to nie zmieniło - jedenastkę kapitalnie obronił Thibaut Courtois.
To chyba mówi wszystko o tym, gdzie dziś ze swoją jakością i pomysłem na grę znajduje się Real Madryt. Jak najbardziej zasłużony zdobywca Superpucharu Hiszpanii.
Athletic Bilbao - Real Madryt 0:2Bramki: Luka Modrić (38.), Karim Benzema (52.)

Autor: mb/twis / Źródło: eurosport.pl