Athletic Bilbao - Real Madryt: wynik meczu i relacja - La Liga

05/07/2020, 14:00 GMT+2

Real Madryt konsekwentnie przybliża się do mistrzostwa Hiszpanii. Królewscy po raz kolejny nie zachwycili, ale znów byli do bólu skuteczni i wygrali w Bilbao z Athletikiem 1:0. Bohaterem zespołu został Sergio Ramos.

Królewscy do Kraju Basków przyjechali w doskonałych nastrojach. Co prawda w ostatnich meczach ich gra nie olśniewała i wygrywali skromnie po 1:0 (z Getafe i Espanyolem), ale zdecydowanie gorzej wypadała Barcelona.
Mistrzowie Hiszpanii nie potrafili ostatnio pokonać ani Atletico, ani Celty i madrytczycy odskoczyli im na cztery punkty.

Znów wystarczył jeden gol

Niedzielne starcie na San Mames było zatem dla Realu szansą na powiększenie przewagi. Tyle, że Athletic nie zamierzał oddawać punktów za darmo.
Baskowie doskonale wiedzieli, jak się Królewskim przeciwstawić, i to oni przez długie minuty byli stroną dominującą, to oni straszyli gości atakami pozycyjnymi. Real z kolei najgroźniejszy był po wrzutkach Marco Asensio, ale dobre okazję po jego podaniach marnowali Rodrygo i Karim Benzema, którzy strzelali obok bramki.
Na przerwę obie ekipy schodziły rozczarowane, z ledwie po jednym celnym uderzeniu na bramkę rywali.
Po upływie godziny gry Real zamknął przeciwników w hokejowym zamku, przez kilka dobrych minut nie wypuszczając ich z własnej połowy. Efekt w końcu przyjść musiał i przyszedł. Marcelo został sfaulowany w polu karnym przez Daniego Garcię i lider La Ligi dostał rzut karny. A jak Real ma rzut karny, to ma też gola, bo z jedenastu metrów nie myli się Sergio Ramos. Kapitan madrytczyków i tym razem trafił bardzo pewnie i zapisał na swoim koncie dziesiątą ligową bramkę. Co równie imponujące, Hiszpan wykorzystał 20. kolejny rzut karny, do którego podchodził.
Królewscy wygrywają trzeci raz z rzędu 1:0, a drugą kolejną wygraną dał im Ramos z rzutu karnego. Barcelona jest pod ścianą. Jeśli w wieczornym spotkaniu nie pokona Villarrealu, Real będzie już bardzo blisko tytułu.
Atheltic Bilbao - Real Madryt 0:1
Bramka: Ramos (73')