Athletic Bilbao - Barcelona. Luis Suarez doznał kontuzji

17/08/2019, 10:30 GMT+2

Nie takiego początku sezonu spodziewali się kibice Barcelony. Zespół z Katalonii nie dość, że przegrał na inaugurację z Athletikiem Bilbao 0:1, to na domiar złego z powodu urazu boisko jeszcze w pierwszej połowie musiał opuścić Luis Suarez. W sobotę poznaliśmy diagnozę.

Bohaterem starcia na Sam Mames był rezerwowy gospodarzy Aritz Aduriz. 38-letni napastnik pojawił się na boisku w 88. minucie i chwilę później fantastycznym strzałem z przewrotki dał zwycięstwo baskijskiej drużynie. Jednak nie tylko strata punktów okazała się złą wiadomością dla fanów Blaugrany.

Bez punktów, bez Suareza

W 37. minucie swój udział w spotkaniu musiał zakończyć Suarez, którego zastąpił Rafinha. Tuż przed kontuzją urugwajski napastnik oddał strzał w słupek. Chwilę po tym poprosił o zmianę.
Jeszcze w trakcie meczu zaczęły pojawiać się informacje, że 32-latek nabawił się urazu łydki. W sobotę potwierdził to klub.
"Testy przeprowadzone rano potwierdziły, że Suarez, doznał kontuzji prawej łydki" - czytamy.

Według dziennika "Marca" Suarez będzie musiał pauzować od trzech do czterech tygodni. Co ciekawe, na taki sam uraz narzeka Leo Messi, którego zabrakło w pierwszym meczu nowego sezonu LaLiga.
W następnej kolejce Barcelona podejmie na Camp Nou drużynę Realu Betis.
To, ile znaczy Suarez dla Blaugrany, pokazał choćby obóz przygotowawczy. Urugwajczyk z trzema golami był najlepszym strzelcem drużyny (jedną bramkę zdobył z Arsenalem, dwie z Napoli). W 49 meczach poprzedniego sezonu we wszystkich rozgrywkach strzelił 25 goli i zaliczył 13 asyst.
Autor: Kali\kwoj / Źródło: eurosport.pl