Atalanta Bergamo - Villarreal: wynik na żywo i relacja live - Liga Mistrzów

09/12/2021, 20:13 GMT+1

W ostatnim spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów Villarreal wygrał na wyjeździe z Atalantą Bergamo 3:2 i awansował do 1/8 finału tych rozgrywek. Pierwotnie mecz miał zostać rozegrany w środę, ale na przeszkodzie stanęły wówczas obfite opady śniegu.

Losy drugiej lokaty w grupie F miały rozstrzygnąć się w środowy wieczór w bezpośrednim meczu pomiędzy Atalantą a Villarrealem. Jednak silne opady śniegu spowodowały, że konfrontacja nie rozpoczęła się o wyznaczonej godzinie. Pierwotnie planowano opóźnić jej początek o 20 minut, jednak po konsultacji z delegatem UEFA oraz przedstawicielami obu stron zdecydowano się przełożyć starcie na inny dzień.

Fenomenalne otwarcie gości

Ostatecznie obie ekipy stanęły do rywalizacji w czwartek o godz. 19. W lepszej sytuacji byli Hiszpanie, którym do awansu wystarczał remis. Co więcej, spotkanie ułożyło się idealnie dla piłkarzy Żółtej Łodzi Podwodnej.
Już w 3. minucie po podaniu Daniela Parejo w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Arnaut Danjuma, który strzałem po ziemi pokonał Juana Musso.
Pod koniec pierwszej połowy triumfatorzy ostatniej edycji Ligi Europy zadali drugi cios. W polu karnym piłka trafiła do zupełnie niepilnowanego Etienne'a Capoue, który uderzeniem pod poprzeczkę umieścił futbolówkę w siatce.
Po przerwie Villarreal kontynuował swoje popisy strzeleckie. W 51. minucie z niezdecydowania obrońców Atalanty skorzystał Danjuma, dla którego była to już druga bramka w tym meczu.

Heroiczna pogoń gospodarzy

Na dwadzieścia minut przed końcem drużyna Gian Piero Gasperiniego strzeliła gola po uderzeniu Rusłana Malinowskiego. W 80. minucie dość nieoczekiwanie zrobiło się tylko 2:3, kiedy do siatki trafił kolumbijski napastnik Duvan Zapata. Piłkarzy z Bergamo na więcej w tym spotkaniu nie było już jednak stać.
Dzięki wygranej Villarreal zakończył zmagania w grupie F na drugiej lokacie i awansował do 1/8 finału Ligi Mistrzów (10 pkt.). Pierwsze miejsce zajął Manchester United (11 pkt.), trzecia była Atalanta (6 pkt.), a na czwartej pozycji uplasowało się Young Boys Berno (5 pkt.).
Atalanta Bergamo - Villarreal 2:3 (0:2)
Bramki: Malinowski (71.), Zapata (80.) - Danjuma (3., 51.), Capoue (42.)
Wyniki 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów:
grupa ARB Lipsk - Manchester City 2:1
Paris Saint-Germain - FC Brugge 4:1grupa BAC Milan - Liverpool 1:2
FC Porto - Atletico Madryt 1:3grupa CAjax Amsterdam - Sporting Lizbona 4:2
Borussia Dortmund - Besiktas Stambuł 5:0grupa DSzachtar Donieck - Sheriff Tyraspol 1:1
Real Madryt - Inter Mediolan 2:0