Atalanta Bergamo - Villarreal, Manchester United - Young Boys: wynik na żywo i relacja live - Liga Mistrzów

08/12/2021, 22:01 GMT+1

Na zakończenie zmagań w fazie grupowej Atalanta Bergamo miała zmierzyć się w środę z Villarrealem. Spotkanie zostało jednak przełożone o jeden dzień ze względu na intensywne opady śniegu. W drugim meczu Manchester United, który był już pewny awansu, zremisował na własnym stadionie z Young Boys Berno 1:1.

Przed ostatnią kolejką w grupie F wiadomo było tylko to, że Manchester United zajmie w niej pierwsze miejsce i będzie rozstawiony w poniedziałkowym losowaniu par 1/8 finału Champions League. Young Boys nie miało już szans na awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów, ale przy korzystnym układzie rezultatów mogło marzyć o trzeciej pozycji na koniec fazy grupowej.

Spotkanie przełożone

Losy drugiej lokaty miały rozstrzygnąć się w bezpośrednim meczu pomiędzy Atalantą a Villarrealem. W lepszej sytuacji byli Hiszpanie, którym do awansu wystarczał remis.
Silne opady śniegu spowodowały, że konfrontacja nie rozpoczęła się o godz. 21. Pierwotnie planowano opóźnić jej początek o 20 minut, jednak po konsultacji z delegatem UEFA oraz przedstawicielami obu stron zdecydowano się przełożyć starcie na inny dzień. Atalanta w swoich mediach społecznościowych poinformowała, że spotkanie zostanie rozegrane w czwartek.

Niedosyt wśród mistrzów Szwajcarii

Czerwone Diabły chciały zrewanżować się rywalom za porażkę 1:2 na inaugurację Ligi Mistrzów w sezonie 2021/22. Grający w mocno rezerwowym zestawieniu Manchester od początku przystąpił do ofensywy. Przewagę udało mu się udokumentować już w 9. minucie, kiedy w pole karne dośrodkował Luke Shaw, a efektownymi nożycami piłkę w siatce umieścił Mason Greenwood.
Ekipa nowego szkoleniowca Ralfa Rangnicka nie zamierzała na tym poprzestać, ale próby Amada Diallo czy Juana Maty nie znalazły drogi do bramki Young Boys. Pod koniec pierwszej połowy goście nieoczekiwanie doprowadzili do wyrównania. Nieporozumienie Donny'ego Van de Beeka i Aarona Wan-Bissaki pięknym uderzeniem z dystansu wykorzystał Fabian Rieder.
Po przerwie obie drużyny mogły okazje wyjść na prowadzenie, ale to piłkarze z Berna byli w swoich atakach groźniejsi. Znakomite szanse zmarnowali mieli między innymi Quentin Maceiras oraz Wilfried Kanga, którzy powinni zapewnić swojemu zespołowi cenne trzy oczka. Spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem, a ten wynik oznacza, że Young Boys zakończy fazę grupową na czwartym miejscu.
Manchester United - Young Boys Berno 1:1 (1:1)
Bramki: Greenwood (9.) - Rieder (42.)