Atalanta Bergamo - Manchester City: wynik meczu - Liga Mistrzów 2019/20

06/11/2019, 22:24 GMT+1

Prawdziwą huśtawkę nastrojów przeżywali w Mediolanie piłkarze Manchesteru City w spotkaniu grupy C Ligi Mistrzów. W środowy wieczór podopieczni Pepa Guardioli zremisowali na wyjeździe z Atalantą Bergamo 1:1, choć już do przerwy mogli rozstrzygnąć losy rywalizacji.

Przed dwoma tygodniami The Citizens ograli włoską ekipę przed własną publicznością 5:1. We wcześniejszych meczach nie stracili nawet gola, pokonując Dinamo Zagrzeb (2:0) i Szachtar Donieck (3:0).

Najniższy wymiar kary

Mistrzowie Anglii już w pierwszej odsłonie meczu w Mediolanie mogli rozstrzygnąć losy zwycięstwa i przypieczętować awans do kolejnej fazy. Po upływie zaledwie kilku minut gry rozmontowali defensywę Atalanty niczym na treningu. Wystarczyło dokładne podanie w pole karne, zgranie na jeden kontakt i wykończenie z pierwszej piłki w wykonaniu Raheema Sterlinga, a piłka wylądowała w bramce gospodarzy.
Dominacja Manchesteru City w tej części gry nie podlegała dyskusji. Piłkarze z Bergamo nie radzili sobie z wysokim pressingiem angielskiej drużyny i mieli ogromne problemy z przedostaniem się w okolice pola karnego rywali.
Jeszcze przed przerwą powinni przegrywać 0:2, lecz Gabriel Jesus fatalnie przestrzelił z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką Josipa Ilicicia.

Metamorfoza gospodarzy

Po powrocie piłkarzy z szatni obie ekipy zmieniły się nie do poznania, choć na murawie pojawił się tylko jeden nowy zawodnik. Za bramkarza Edersona, który w pierwszej połowie doznał lekkiej kontuzji, wszedł Claudio Bravo.
To jednak piłkarze prowadzeni przez Gian Piero Gasperiniego zaczęli dyktować warunki na boisku, a The Citizens coraz częściej dawali się spychać do defensywy. Zaowocowało to golem w 49. minucie spotkania po trafieniu wypożyczonego z Chelsea Mario Pasalicia.

Obrońca między słupkami

Nie był to jednak koniec problemów gości. Zawodnicy Atalanty szukali kolejnych goli, a mistrzowie Anglii nie ustrzegali się błędów. Po jednym z nich z murawy wyleciał wspomniany Bravo, który w ostatnich minutach regulaminowego czasu gry wyszedł daleko przed pole karne i zahaczył atakującego Ilicicia.
W efekcie Guardiola musiał posłać między słupki nominalnego bocznego obrońcę Kyle'a Walkera. Reprezentant Anglii nie pozwolił się zaskoczyć i na finiszu zaliczył nawet kilka udanych interwencji. The Citizens dążyli już wyłącznie do obrony remisowego rezultatu, co ostatecznie udało im się osiągnąć. Po dobrej pierwszej odsłonie będą jednak opuszczać Mediolan z uczuciem niedosytu.
Awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów mogą sobie zapewnić w następnym spotkaniu z Szachtarem Donieck.
Atalanta - Manchester City 1:1 (0:1)
Bramki: dla Atalanty - Mario Pasalic (49.); dla Manchesteru - Raheem Sterling (7.).