Aston Villa - Manchester City: Sergio Aguero najlepszym zagranicznym strzelcem Premier League - Piłka nożna

12/01/2020, 20:02 GMT+1

Sergio Aguero został najskuteczniejszym zagranicznym piłkarzem w historii Premier League. Argentyńczyk strzelił w niedzielę trzy gole Aston Villi i łącznie w lidze angielskiej ma ich na swoim koncie już 177. W ostatnim meczu 22. kolejki jego Manchester City wygrał w Birmingham aż 6:1.

Na Villa Park w Birmingham Aguero trafił do siatki rywali w 28., 57. i 81. minucie. Ponadto dwie bramki zdobył Algierczyk Riyad Mahrez (obie w pierwszej połowie), a jedną Brazylijczyk Gabriel Jesus tuż przed przerwą.
Gospodarze odpowiedzieli tylko golem z rzutu karnego w doliczonym czasie gry Holendra Anwara El Ghaziego

Henry pozbawiony rekordu

Trzy bramki Aguero, występującego w Manchesterze City od 2011 roku, oznaczają, że został najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Premier League. Łącznie ma 177 trafień, dwa więcej niż słynny Francuz Thierry Henry, który w latach 1999-2007 i krótko w 2012 roku występował w Arsenalu.
W obecnym sezonie Aguero zdobył 13 bramek w Premier League.
- On (Aguero – red.) jest legendą i legenda urosła dziś wieczorem - powiedział trener Manchesteru City Josep Guardiola.
Szkoleniowiec przypomniał także o dotychczasowym rekordziście:
- Henry to jeden z najbardziej niesamowitych graczy, jakich widziałem w tej lidze. I myślę, że będzie dumny, iż Sergio jest facetem, który pobił jego rekord. Był legendą i tak samo jest z Sergio - podkreślił Guardiola.
Na liście najlepszych strzelców w historii Premier League 31-letni Argentyńczyk, licząc wszystkich piłkarzy, zajmuje czwarte miejsce, razem z Frankiem Lampardem (obecnie trenerem Chelsea). Prowadzi Alan Shearer - 260 goli.
W niedzielę Aguero popisał się dwunastym hat-trickiem w Premier League, poprawiając w tym przypadku rekord właśnie Shearera.

Obywatele wiceliderem

Broniący tytułu Manchester City z dorobkiem 47 punktów awansował na drugie miejsce w tabeli. Traci aż 14 punktów do Liverpoolu, który ma jeszcze zaległy mecz (z West Ham United).
Lider Premier League, niepokonany od ponad roku, tym razem wygrał w sobotę na wyjeździe z Tottenhamem Hotspur 1:0. Bramkę w 37. minucie zdobył Brazylijczyk Roberto Firmino.
The Reds w tym sezonie spisują się rewelacyjnie. Z 21 meczów wygrali 20, a jeden zremisowali.
Autor: br / Źródło: PAP