AS Roma - Juventus: wynik i relacja. Gol Cristiano Ronaldo z wyskoku

27/09/2020, 21:07 GMT+2

Niedosyt w Rzymie. Roma dwukrotnie obejmowała prowadzenie z Juventusem, by w 2. kolejce Serie A zremisować 2:2. Obie bramki dla Starej Damy zdobył Cristiano Ronaldo. Wyjątkowej urody była ta druga, kiedy Portugalczyk w swoim stylu, wysoko wyskakując, uderzył piłkę głową.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem rzutów karnych. Zaczęło się w 30. minucie, gdy potężny strzał Jordana Veretouta ręką w szesnastce zatrzymał Adrien Rabiot. Sędzia nie miał wyjścia i wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki Wojciecha Szczęsnego. Bramkarz reprezentacji Polski wyczuł intencje Veretouta, ale strzał pomocnika był na tyle mocny, że po rękach Szczęsnego piłka wpadła do siatki.
Jeszcze przed przerwą sytuacja powtórzyła się po drugiej stronie boiska. Podanie Ronaldo również ręką zatrzymał Lorenzo Pellegrini. Pewnym uderzeniem z rzutu karnego Portugalczyk doprowadził do wyrównania.

Nie dał szans Szczęsnemu

Bramka wyrównująca uśpiła gości, którzy zapomnieli, że gra się do gwizdka. I tak już w doliczonym czasie pierwszej połowy umożliwili piłkarzom Romy kontrę 3 na 1. Po długim sprincie Henrich Mchitarian odegrał do Veretouta, który ponownie nie dał szans Szczęsnemu.
W 62. minucie Roma jeszcze bardziej zbliżyła się do zwycięstwa, po tym, jak drugą żółtą kartkę otrzymał Rabiot. To nie był dzień francuskiego pomocnika. W środku pola w bezsensowny sposób wyciął Mchitariana i sędzia mógł mu tylko wskazać drogę do szatni.
Paradoksalnie wyszło to gościom na dobre. W 69. minucie Ronaldo niczym skoczek narciarski wzbił się w powietrze nad obrońców Romy i strzałem głową w bardzo niewygodnej pozycji wykorzystał znakomite dośrodkowanie Danilo. Mistrzowie Włoch stracili punkty, ale uratowali honor.