Artiom Dziuba pospieszył Sardara Azmuna w meczu Zenit Sankt Petersburg - Arsienał Tuła

14/09/2019, 10:30 GMT+2

Z Artiomem Dziubą lepiej nie zadzierać. W piątkowym meczu rosyjskiej ekstraklasy rosły napastnik dał próbkę swoich możliwości, w osobliwym stylu wyjaśniając koledze z Zenita Sankt Petersburg nowe przepisy piłki nożnej.

Od tego sezonu obowiązuje przepis, w myśl którego piłkarz wytypowany do zmiany powinien zejść z murawy tam, gdzie ma najbliżej do linii końcowej boiska. Zawodnicy nie mogą już zbiegać do ławki rezerwowych, by wydłużać dokonywanie zmiany.
Na początku sezonu dochodzi na tym tle do różnych nieporozumień. Do zabawnego zdarzenia doszło w meczu dziewiątej kolejki ligi rosyjskiej pomiędzy Zenitem a Arsienałem Tuła w Petersburgu.

Z Dziubą nie ma żartów

W 75. minucie trener gospodarzy Siergiej Siemak zdecydował, że ściągnie z boiska Sardara Azmuna. Irański napastnik uznał, że zejdzie przez środek boiska, ale arbiter poprosił go, by opuścił murawę w najbliższym miejscu. Azmun przekonywał, że właśnie tak chce zrobić i ruszył w poprzek murawy, co nie spodobało się Dziubie i sędziemu, który dał zawodnikowi żółtą kartkę.

Poirytowany kapitan reprezentacji Rosji złapał kolegę w pół i wyniósł go bliżej końcowej linii, aby ten nie przedłużał niepotrzebnie zmiany. Zenit wygrał 3:1 i po dziewięciu kolejkach jest liderem tabeli. Dziuba strzelił jednego z goli, podczas gdy Azmun zmarnował w pierwszej połowie rzut karny.
Autor: kip/kwoj / Źródło: Eurosport