Arsenal pokonał Newcastle United po golu Pierre'a-Emericka Aubameyanga

11/08/2019, 15:48 GMT+2

Arsenal wygrał na wyjeździe z Newcastle United 1:0. Gola na wagę kompletu punktów strzelił w drugiej połowie Pierre-Emerick Aubameyang. Dla Gabończyka był to 50. mecz w Premier League.

W tym oknie transferowym kibice Arsenalu nie mogli narzekać na brak działań ze strony ich klubu. Kanonierzy nie oszczędzali i na The Emirates trafili tacy piłkarze jak Gabriel Martinelli (Ituano), Dani Ceballos (wypożyczenie z Realu Madryt), Kieran Tierney (Celtic) i Nicolas Pepe (Lille). Ten ostatni okazał się najdroższym piłkarzem w historii Arsenalu. Unai Emery wyłożył na skrzydłowego aż 72 miliony funtów.
Martinelli, Ceballos i Pepe mecz z Newcastle United zaczęli na ławce rezerwowych.

Szanse Srok

Odważniej w mecz na St James' Park weszli gospodarze. W 17. minucie bardzo dobrej sytuacji nie wykorzystał nowy nabytek Srok Joelinton. Brazylijczyk minimalnie spudłował. Chwilę później w słupek trafił Jonjo Shelvey.
W 30. minucie czujność Martina Dubravki sprawdził Pierre-Emerick Aubameyang. Reprezentant Gabonu strzelił z ostrego kąta, ale bramkarz Newcastle United nie dał się zaskoczyć.

Prezent z okazji 50. meczu

Dubravka nie miał już zbyt wiele do powiedzenia w 58. minucie. Z prawej strony dośrodkował Ainsley Maitland-Niles, a Aubameyang nie zmarnował stuprocentowej okazji. Gabończyk uczcił tym samym swój 50. mecz w Premier League.
Po objęciu prowadzenia Emery pozwolił na debiuty swoim nowym graczom i na murawie pojawili się kolejno Pepe, Ceballos i Martinelli, ale wynik już się nie zmienił.
Newcastle United - Arsenal 0:1 (0:0)
Bramka: Aubameyang (58.)